Co tahle na Eurotrip s přáteli do Nizozemska? Navštívíte Amsterdam, Rotterdam a Eindhoven za necelých 9 dní. Samozřejmě můžete využít i jiný itinerář. Ceny dosáhnete, pokud pojedete alespoň ve 4 lidech. Základem je totiž jednodenní jízdenka pro 4 a více osob, která celý trip zlevňuje. Nebo si můžete půjčit auto, to už je na Vás.

Termínů je samozřejmě na výběr dostatek, tohle je pouze příkladový termín. Převážně jsou nejlevnější termíny v říjnu.

Začátek Eurotripu bude v Eindhovenu. Využijeme levných letenek z Brna za 229 Kč s WDC. Pokud WDC nemáte, ale pojedete minimálně ve 4 lidech, vyplatí se Vám klub pořídit za 1 499 Kč. Pokud víte, že následně WDC nevyužijete, kupovat nemusíte a letenka Vás vyjde na 499 Kč.

By: Jason Eppink  pod licencí CC

V Eindhovenu není mnoho k vidění, proto je to destinace na maximálně den, pro nás spíše takový vstupní bod do Nizozemska. Následně se podíváme do Rotterdamu. Nutné je koupit jízdenku na celý den přes internet. ZDE Pokud pojedete ve dvou rezervovat jízdenky můžete ZDE. Jízdenka na celý den vychází na 55 eur pro 4 osoby. Lístek na jednoho vyjde na 13,50 eur.

Rotterdam 

Rotterdam není jenom známý přístav, ale také architektonické město. Jasným příkladem tomu mohou býtdomky z krychle – Kijk-Kubus. Další zastávku můžete podniknout na Euromast, vyhlídkovou věž, kde budete mít Rotterdam jako na dlani. Další symbolikou je Erasmusbrug, mohutný most a možná Vás také uchvátí místní velkolepé trhy.

Poté se můžete vydat do Haagu a nebo rovnou do Amsterdamu. Jízdenka  za 55 euro na celý den pro 4 osoby. Lístek na jednoho vyjde na 13,50 eur.

By: John Morgan pod licencí CC

Amsterdam

Náměstí Dam je centrem Amsterdamu a Redlight district- Uličky lásky, dále Waterlooplein – nejvýznamnější amsterdamský květinový trh a Vondelpark-nejpopulárnější park v Nizozemsku.V jeho blízkosti se nachází Rijksmuseum-vlastní nejrozsáhlejší sbírku uměleckých děl. Anne Frank house–muzeum, věnované židovské dívce, která žila v období druhé světové války.

Plavba po kanálech – Pro tyto účely je vhodné využít Canal Bus, který jezdí po třech okružních trasách.Tyto trasy se protínají u mola naproti nádraží Centraal Station. Canal Bus zastavuje na jedenácti zastávkách. Všechny se nachází v blízkosti zajímavých historických památek, které stojí za zhlédnutí. Po trasách můžete různě přestupovat. Kupujete si totiž denní lístek. Cena: 6-9 eur

0805edwin / Pixabay

0805edwin / Pixabay pod licencí CC

Dohromady za lístky dáme 40 eur, nebo – li cca 1 050 kč. Zpátky poletíme 9.11. z Eindhovenu opět za 229 Kč do Brna. Celkem Vás tak vyjde celý eurotrip na 1 508 Kč s WDC.

Ubytování

Eindhovenu stojí ubytování od 1 200 Kč (2 os. /noc), v Rotterdamu se ubytování pohybuje od 1200 Kč a ubytování v centru Amsterdamu  vychází na 1 noc pro dvě osoby 1600 Kč. Ubytování na severu Evropy je poměrně dražší, ubytování na jednu noc pro dvě osoby seženete kolem 2000Kč.( 2 os./noc). Pokud využijete Smart nabídky či Genius programu na booking.com , ušetříte na ubytování až 65%! Také můžete využít nabídky AIRBNB se slevou 630 Kč.TRIP