Pokud chtete poznat více měst za méně pěnez, můžete se vydat na Eurotrip o prázdninách a navštívit tak Basilej, Nice a Benátky v jednom týdnu. V celku letenky nepřekročí hranici 3 tisíc korun, přesněji Vás letenky z Prahy s návratem taktéž do Prahy vyjdou na 2 795 Kč.

Veškeré letenky zakoupíte na stránkách Easyjetu a po prvním vyhledaném letu Praha – Basilej a  postupně přidávejte další destinace jako další let. Tím ušetříte za poplatky a všechny letenky budou vystaveny na jednu letenku (poplatek 400 Kč budete platit jen jednou za všechny letenky a ne pro každou zvlášť)

Praha – Basilej – Nice- Benátky – Praha  26.8. -1.9.2016tripcross

Basilej 

Švýcarské město se nachází na hranicích s Francií a Německem.  Opomenout byste neměli  bránu Spalentor z 14. století, která původně sloužila jako opevnění. Místní radnici a  katedrálu Münster. Navštívit můžete také spoustu muzeí a galerií.

 

Nice

Nice je známé letovisko Francouzské riviéry . Ve městě se nachází paláce a promenády, z nich nejznámější je Andělská promenáda, kde panuje dokonalá atmosféra.  Blízko Nice můžete zajet do Cannes, Monaka či Saint Tropez. Pokud si půjčíte auto, můžete zajet do vzdálenějšího Marseille či Avignonu.

Benátky

Benátky jsou samy o sobě  kouzelné. Určitě neminete Canal Grande, Náměstí svatého Marka, Dóžecí palác a Ponte di Rialto. Z letiště se dostanete autobusem č. 6, lístky si zakoupíte přímo v buse nebo na letišti. Cena je 1 euro za jednosměrnou jízdenku. Cesta trvá přibližně půl hodiny.

 

 

Ubytování 

Ubytování v centru Basileje vychází na 1 noc pro dvě osoby 1600 Kč. Ubytování v Nice pořídíte už od 950 Kč pro dva na jednu noc. Ubytování v centru Benátek vychází na 1 noc pro dvě osoby 1200 Kč. Podívat se můžete na booking.com nebo můžete využít nabídky AIRBNB se slevou 530 Kč.

Napište nám do komentářů, jaká města byste rádi navštívili  🙂 Pomůžeme Vám vyhledat eurotrip podle Vašich představ!