Zpáteční letenky z Prahy do Bombaje jsou za akční cenu 9 666 Kč s Turkish Airlines. Vydejte se do jiného světa a poznejte místní kulturu. K výletu láká známý trojuhelník New Delhi – Jaipur – Agra. Doplněný může být také městem Varanásí či zpestření letoviskem GOA.

Termíny jsou povětšinou v únoru, sehnat se ale dají i na říjenRezervace termínů Snímek obrazovky 2015-05-27 v 14.26.39Bombaj

Navštivte přístav u kterého se pyšní Gateway of India. Proslulou pláž  Chowpaty, slum Dharavi a jejich prádelny, turistickou čtvrť Colaba a Taj Mahal Palace  a Sloní ostrov na který se dostanete trajektem.

Lowcostové společnosti 

Pokud chcete z Bombaje navštívit Taj Mahal nebo zajet do turistické oblasti Goa, příjdou vhod letenky od nízkonákladových společností. Věčně probíraná společnost Spicejet (vlastní zkušenost byla překvapující, žádné zrušené lety nebo zpoždění), Jet Airways (z vlastní zkušenosti nespokojenost) , Indigo a Go Air. V Indii si asi moc vybírát nemůžete, se zpožděním bohužel musíte počítat. Letenky se pohybují kolem 2 000 Kč, záleží samozřejmě na místu odletu a příletu.

Vlakem

Pokud plánujete okruh Indií, doporučuji nákup jízdenek přes různé portály. Například Makemytrip nebo Cleartrip. Jízdenky se pohybují v řádek stovky korun. Např. z Varanásí do Jaipuru stojí jízdenka necelých 200 Kč.

Ubytování

Rezervaci hotelu doporučuji  provést ještě před odletem do Indie na  Booking.com. Cena za dvoulůžkový pokoj s vlastní koupelnou lze v Bombaji sehnat za cenu od 400 Kč na noc. V ostatních městech je to podobné.

Víza

Víza je nutné řešit předem. Na indické ambasádě v Praze je nutné podat žádost a vyřízení stojí 850 Kč. Nejprve je nutné vyplnit dotazník.

[mappress mapid=”52″]