Asi historicky nejlevnější letenky na Island . Zpáteční letenky z Gdaňsku na Island(Reykjavík) jsou nyní dostupné za 1 042  ( nebo-li 168 pln). Termínů není mnoho, příkladový termín může být 25.1. – 8.2. 2015 . Rezervujte zde.

Navštivte Zlatý trojuhelník (Gulfoss, Strokkur a Thingvellir), nezapomeňte na nádhernou lagunu  Jökulsárlón, udělejte zastávku v malém městečku Akureyri,  dále navštivte Duhové hory Landmannalaugar, ledovec Vatnajökull a spoustu nádherných vodopádů jako jsou Seljalandsfoss, Detifoss a Skogafoss. Výlet zakončete v Modré laguněVideo z Islandu

Doporučuji si půjčit auto objet všechny krásy Islandu. AutopůjčovnySnímek obrazovky 2015-02-18 v 23.17.56Ubytování

Ubytování je na Islandu celkem drahé. Doporučuji spát v HI Hostelech, pokud si při prvním pobytu koupíte jejich klubovou kartičku, každý další pobyt budete mít o minimálně 10  % levnější.  Jsou to nové a slušně vybavené hostely, kde si můžete po dlouhém dni uvařit a zrelaxovat ve vířivce. Druhá možnost je spát pod stanem, tuším že je možné spát po celém Islandu zdarma.

Jídlo

Totéž platí pro jídlo, ceny jsou drahé. Proto je vhodné vzít si s sebou jídlo z ČR (veškeré trvanlivé potraviny). Po Islandu najdete supermarkety Bonus, které jsou asi nejlevnější.

Jak do Gdaňsku

Je to poměrně složitější cesta. Z Pardubic je to necelých 800 Km, autem to tedy není zrovna ideální. Možností je využít Polskibus, jak z Prahy, tak z Wroclawi či Katowic. Můžete jet busem do Varšavy a následně za slušný peníz přelétnout. Letenky jsou také levné do Gdaňsku z Německa či Katowic