Se společností Wow Air se můžete podívat na Island. Zpáteční letenky doslova na prodloužený víkend pořídíte z Berlína za 2 675 Kč. Pokud Vám nestačí vidět Zlatý trojúhelník, který se za necelých 5 dní dá zvládnout, můžete si zakoupit letenky o 10 euro dražší a objet veškeré krásy Islandu.

Příkladový termín :  28.9. – 2.10. 2016  REZERVACE

Pokud byste chtěli strávit na Islandu více dní, pro objetí ostrova je třeba minimálně 12 dní. Vhodný termín je 28.9. – 10.10. 2016. Cena je 110 eur, tedy 2 975 Kč. REZERVACE
reyISLDoporučuji si půjčit auto objet krásy Islandu, především navštivte Zlatý trojuhelník (Gulfoss, Strokkur a Thingvellir) a nezapomeňte na nádhernou lagunu  Jökulsárlón.  Více během 5 dní nejspíše nestihnete. Autopůjčovny

Další zajímavá místa

Udělejte zastávku v malém městečku Akureyri, dále navštivte Duhové hory Landmannalaugar, ledovec Vatnajökull a spoustu nádherných vodopádů jako jsou Seljalandsfoss, Detifoss a Skogafoss. Výlet zakončete v Modré laguně.

Podívejte se na naše Video z Islandu, uvidíte zde nejkrásnější místa Islandu 🙂

Ubytování

Ubytování je na Islandu celkem drahé. Doporučuji spát v HI Hostelech, pokud si při prvním pobytu koupíte jejich klubovou kartičku, každý další pobyt budete mít o minimálně 10  % levnější.  Jsou to nové a slušně vybavené hostely, kde si můžete po dlouhém dni uvařit a zrelaxovat ve vířivce. Druhá možnost je spát pod stanem, tuším že je možné spát po celém Islandu zdarma.

Jídlo

Totéž platí pro jídlo, ceny jsou drahé. Po Islandu najdete supermarkety Bonus, které jsou asi nejlevnější.

Jak do Berlína 

S autobusovým dopravcem Flixbus  nebo Student Agency seženete jízdenky v přepočtu za 840 Kč.