Poznejte zemi sopek, gejzírů, vodopádů, ledovců a unikátní přírody! Využijte kombinaci letenek z Prahy a podívejte se na Island se zpátečními letenkami za 3 673 Kč! Jedná se o ” prodloužený” víkend, kdy za celých 5 dní lze  zvládnout největší krásy v okolí Reykjavíku, tzv. Zlatý trojúhelník.

Příkladový termín :   12. -17.11. 2016

Letenky na trase Praha – Londýn- Keflavík – Londýn pořídíte na stránkách Easyjet. Kupujte je dohromady a přídávejte jako další let. Celkem Vás tyto letenky vyjdou na 2 890 Kč.londyn-keflavik

Zbývá nám letenka z Londýna – Lutonu do Prahy. Tuto letenku pořídíme u Wizz Airu. Pokud máte členství, letenka Vás výjde na necelých 15 liber ( 458 Kč), bez členství 783 Kč. Do celkového počtu je počítána letenka bez členství.lindyn-prahakefDoporučuji si půjčit auto objet krásy Islandu, především navštivte Zlatý trojuhelník(Gulfoss, Strokkur a Thingvellir) a nezapomeňte na nádhernou lagunu  Jökulsárlón.  Více během 5 dní nejspíše nestihnete. Autopůjčovny

Další zajímavá místa

Udělejte zastávku v malém městečku Akureyri, dále navštivte Duhové hory Landmannalaugar, ledovec Vatnajökull a spoustu nádherných vodopádů jako jsou Seljalandsfoss, Detifoss a Skogafoss. Výlet zakončete v Modré laguně.

Podívejte se na naše Video z Islandu, uvidíte zde nejkrásnější místa Islandu 🙂

Ubytování

Ubytování je na Islandu celkem drahé. Doporučuji spát v HI Hostelech, pokud si při prvním pobytu koupíte jejich klubovou kartičku, každý další pobyt budete mít o minimálně 10  % levnější.  Jsou to nové a slušně vybavené hostely, kde si můžete po dlouhém dni uvařit a zrelaxovat ve vířivce. Druhá možnost je spát pod stanem, tuším že je možné spát po celém Islandu zdarma.

Jídlo

Totéž platí pro jídlo, ceny jsou drahé. Po Islandu najdete supermarkety Bonus, které jsou asi nejlevnější.