Využijte kombinaci levných letenek k návštěvě dou okouzlujících měst jako jsou Lisabon a Porto. Zpáteční letenky z Prahy do Lisabonu a následně do Porta vycházejí na vynikajících 2 636 Kč. 

Praha – Brusel            20.10.  16:20       549 Kč     ryanair  

Brusel – Lisabon        20.10  21:05        810 Kč     ryanair   případně 21.10 (8:35)

Lisabon – Porto          24.10.  12:35      270 Kč      ryanair

Porto – Milán              28.10     9:00       678  Kč    ryanair

Milán – Praha             28.10.   17:45       329 Kč     wizzair (WDC)

V Bruselu si můžete nechat přestávku, pokud budete chtít. Nicméně let Vám navazuje vcelku dobře. Brusel nemá zrovna nekonečně mnoho památek, ale svoje kouzlo rozhodně má. Nezapomeňte  navštívit ikonu Bruselu Atomium a slavnou budovu Grand Palace na bruselském náměstí, instituce EU či sochu čůrajícího chlapečka.

To samé platí v Miláně. Mezi největší památky patří Duomo di Milano na náměstí Piazza del Duomo. Mezi další atrakce patří galerie a muzea. V Miláně postačí jeden den na veškeré památky. Do centra Milána se dostanete busem spol. Terravision za 5 euro, jednosměrná  jízdenka.

Porto

Druhé největší město Portugalska, které je známé svým vývozním artiklem-portským vínem. Porto je okouzlující především svou atmosférou. Porto bylo zapsáno na seznam Unesco. Projděte se k mostu Ludvíka I, navštivte Katedrála Sé, Torre de Menagem (pozůstalost hradu ze 14. století), náměstí Praça do Liberdade a mnoho dalšího. V Portu se nezapomeňte svézt starodávnou tramvají, která jezdí z centra až k pláži.

Lisabon

Hlavní město Portugalska ukrývá spoustu památek. Mezi hlavní památku lze označit  Castelo de Sao Jorge nebo- li Lisabonský hrad. Dále prozkoumejte náměstí Praça do Comércio, Belémskou věž, známý most Ponte 25 de Abril či exkurzi do obřího akvária(Lisboa Oceanarium)

By: vintagedept pod licencí CC

Ubytování 

V Lisabonu se ubytování pohybuje od 600 Kč pro dvě osoby na noc, Portu seženete ubytování taktéž kolem 600 Kč. Pokud využijete Smart nabídky či Genius programu na booking.com , ušetříte na ubytování až 65%! Také můžete využít nabídky AIRBNB se slevou 630 Kč.map