Navštivte Athény a Řím – dvě starověká města během jedné cesty z Prahy.  Zpáteční letenky  Vás vyjdou na 3 384 Kč. Milovníci historie a antických památek si rozhodně přijdou na své.  Půjde také o kulinářský zážitek, ochutnat můžete řecké speciality – Souvlaki, Tzatziky a Kuluri. V Římě pak pravou italskou pizzu, lasagne či Tiramisu.

Příkladový termín : 31.10 – 7. 11. 2017 REZERVACE

Co si nenechat ujít v Athénách? 

V Athénách určitě neminete dominantu a symbol Athén – Akropolis.  Do přístavu Pireus se dostanete metrem, jednosměrná jízdenka po Athénách stojí 1 euro, denní jízdenka Vás vyjde na 3 eura. Vydejte se také na horu Lykavittos, odkud budete mít náherný výhled na celé Athény i Akropolis.

Co vidět v Římě? 

V Římě rozhodně nezapomeňte navštívit Koloseum, Fontánu di Trevi, Španělské schody, nádherný Andělský hrad, slavné Forum Romanum či Pantheon. Taktéž navštivte Vatikán a katedrálu SV. Petra. Do centra Říma se dostanete busem spol. Terravision za 8 euro, zpáteční jízdenka.

martieda / Pixabay

Ubytování

Ubytování v Athénách pořídíte kolem 1 300 Kč se snídaní a ubytování poblíž centra Říma Vás vyjde na 1 600 Kč pro dvě osoby na noc/2 osoby. Ubytování hledejte přes booking.com  či můžete využít nabídky AIRBNB se slevou na první ubytování (630 Kč).