Tip na začátek léta! Navštivte 6 měst Evropy na jeden zátah a vyměňte přeplněné pláže za dobrodružství po Evropě. Navštívíte Milán, Barcelonu, Porto, Manchester, Dublin a Amsterdam. V každém městě strávíte necelé 2 – 3 dny a celkově Vás letenky vyjdou na 6 485 Kč. 

Příkladový termín: 22.6. – 6.7. 2017 REZERVACEtrip-cerven-cena

Pokud se Vám inspirace na trip po Evropě zamlouvá, ale rádi byste navštívili jiná města,  zkuste vyhledávač Flightics, kde si můžete navolit trip podle představ a zadat flexibilní odlet třeba na celé léto. Vyhledávač Vám vyhledá nejlevnější kombinaci letenek přes navolená města s optimální dobou pobytu.

1.zastávka: Milán/ Bergamo

Navštívit můžete druhé největší italské město – Milán, slavné jako město obchodu a módy a fotbalových klubů AC a Inter Milán a nebo také můžete zůstat v Bergamu, kam přiletíte.  Pokud se vydáte do 50 km zváleného Milána,  cesta Vás vyjde na 5 euro za jednosměrnou jízdenku s TerraVision.

2.  zastávka: Barcelona

Španělské město Barcelona nebo – li hlavní město Katalánska láká na spoustu památek. Rozhodně byste si něměli nechat ujít symbol Barcelony Sagradu Familii, Dům Batlló, barcelonský přístav, zpívající fontány, dechberoucí La Ramblu, park Güell a příznivci fotbalu můžou zajít na Camp Nou. V Barceloně se změnili podmínky pro vstup po parku Guell, nyní Vás sem nepustí bez lístku. Vstupné je 8 euro, musíte si ho však zakoupit online.  Nejlépe 14 dní před ? Pokud nestihnete zakoupit lístek, ale přesto byste se chtěli podívat na známou ještěrku, podle jedné z pracovnic prý můžete navštívit park po zavíračce, tedy kolem 9 večer. Nemáme ozkoušeno, ale plánujeme to zjistit, až se dostaneme z Madridu zpět do Barcelony :)

JoaquinAranoa / Pixabay

JoaquinAranoa / Pixabay

3. zastávka: Porto

Druhé největší město Portugalska, které je známé svým vývozním artiklem-portským vínem. Porto je okouzlující především svou atmosférou. Porto bylo zapsáno na seznam Unesco. Projděte se k mostu Ludvíka I, navštivte Katedrála Sé, Torre de Menagem (pozůstalost hradu ze 14. století), náměstí Praça do Liberdade a mnoho dalšího. V Portu se nezapomeňte svézt starodávnou tramvají, která jezdí z centra až k pláži.

4.zastávka: Manchester

Fotbaloví nadšenci by si určitě neměli nechat ujít prohlídku známého Old Trafford, další atrakcí je zámek Castlefield, Manchesterskou katedrálu,  zdejší muzeum vědy a techniky a největší park v Evropě –Heaton Park. V Manchesteru strávíte opět 2 dny.

5.zastávka: Dublin 

V Dublinu jednoznačně navštivte Temple Bar, Trinity College, Dublin Castle, katedrálu Sv. Patrika, Jamesona a doslova nasávejte skvělou atmosféru úžasného města.  Z letiště v Dublinu se dostanete do centa městským autobusem za necelé 2 eura. Do centra jezdí autobus č. 16. INFO

Gigglekid / Pixabay

Gigglekid / Pixabay

6.zastávka: Amsterdam

Projděte si uličky lásky a coffee shopy.  Další místa, která by Vám neměli uniknout jsou Waterlooplein – nejvýznamnější amsterdamský květinový trh, Anne Frank house– amsterdamské muzeum, které je věnované židovské dívce, Vondelpark a Rijksmuseum,kde je k vidění  Rembrandtova Noční hlídka.  Návštěvu Amsterdamu můžete zakončit plavbou  po kanálech. Průvodce

0805edwin / Pixabay

0805edwin / Pixabay

Ubytování

Ubytování v Miláně či Bergamu pořídíte za 1 200 Kč pro 2 os./ noc, v centru Barcelony za 1 600 Kč a v Portu za 800 Kč na noc. V Manchesteru se cena pohybuje kolem 950 Kč, v Dublinu od 1200 Kč pro dvě osoby na noc a v centru Amsterdamu vychází 1 noc pro dvě osoby na 1 500 Kč. Pokud využijete Smart nabídky či Genius programu na booking.com , ušetříte na ubytování až 65%! Také můžete využít nabídky AIRBNB se slevou 630 Kč.