Cestování na vlastní pěst: ušetřené peníze a nezapomenutelné zážitky

Popis akce

Dovolená bez cestovky? Stále Vás lákají levné letenky, ale ještě jste se nikdy neodhodlali letět na vlastní pěst? Přinášíme pár tipů,  jak si složit vlastní dovolenou a být tak svým pánem času na cestách. Cestování s cestovkou přináší jen jediné a tím je JISTOTA. Co když ale i tato jediná výhoda, není úplně tak pravda?
VÝHODY cestování na vlastní pěst
  • ušetříte poměrně velkou částku peněz
  • poznáte místní lidi a úžasnou atmosféru daného místa
  • rozvíjíte svoje schopnosti (ve smlouvání cen, jste pořád lepší a lepší)
  • plánování Vás prostě začne bavit
Letenky Základem jsou levné letenky, v případě pokud jste flexibilní. Pokud chcete letět přesně v daném termínu, musíte počítat s vyšší cenou ( nebo alespoň plánovat dovolenou půl roku dopředu). Pokud jste flexibilní, stačí sledovat errorové letenky na stránce. Levné letenky po Evropě či Eurotripy vyhledáte na FLIGHTICS.com. Jedná se o vyhledávač nízkonákladových a multi-city letenek po Evropě. Musíte však počítat, že poletíte jen s batohem. Pokud byste chtěli letět s klasickou aerolinkou či do vzdálenější destinace, můžete zkusit Pelikán.cz
Zavazadla
Dalším pravidlem je tedy ušetřit, co nejvíce místa a případně si doplatit 1 kufr pro 2 osoby. Jinak byste zaplatili slušný balík peněz jen za oblečení, které beztak ve většině případů nepoužijete. (Vlastní zkušenost). Takže na dovolenou jenom s příručním kufrem či batohem. Není už samo o sobě adrenalin, když se musíte vejít pod 7 kilo? Taky mi to trvalo, než jsem si vytrénovala taktiku. Když tomu, ale přijdete na kloub, věřte, že s kufrem už nikdy nepoletíte! A co když letím třeba na Island a do 7 kilo se prostě nevejdu? Pokud platit prostě nechcete, vypadat můžete nějak takhle. Ale co, hlavně že Váš batoh váží 7 kilo! (zdroj: http://www.telegraph.co.uk/) EasyJet Passenger Wears All His Clothes On Airplane To Avoid Baggage Fees Photo : http://www.telegraph.co.uk/
Ubytování
Další důležitou položkou je ubytování. Nejjednodušší je objednat letenky přes booking.com, kdy si zarezervujete hotel na přesný termín Vaší dovolené a můžete porovnávat ceny a vyhlídnout si tak skvělý hotel za slušnou cenu. Pokud byste chtěli využít ubytování u místních, můžete zkusit portál AIRBNB, kdy platíte za pronájem bytu vlastníkovi - na první ubytování získáte slevu 725 Kč.airbnb Další lowcostová varianta je Couchsurfing, kdy Vás místní nechají přespat ve svém bytě zadarmo. Skvělá možnost udělat si nové přátele a na oplátku je pozvat na večeři nebo je později ubytovat u sebe až přijedou na návštěvu do Česka. Mimo jiné poradí skvělá místa ve svém vlastním městě, které nenajdete ani v tom nejlepším průvodci.
Pojištění
Poslední věc, kterou byste si měli pořídit je pojištění. Existují pojištění ke kreditní kartě, které jsou asi nejvýhodnější.  Dobré zkušenosti mám s Fio Bankou. Pokud jste studenti, nemělo by Vám uniknout pojištění od ISIC.
Čím více plánujete, tím menší dobrodružství to je...
Mít plány na cestu je určitě lepší. Sepište si, co byste chtěli procestovat a držte se svého plánu. Veškeré informace o dané zemi, dopravě, zajímavých místech naleznete volně na internetu, nebo si můžete koupit průvodce v knižní podobě. Výhoda oproti zájezdu je taková, že se můžete se zastavit, kde se Vám zalíbí, projít se na místním trhu, prohodit pár slov s místními obyvateli a hlavně nebudete obklopeni spoluúčastníky zájezdu. Na druhou stranu taky nemusíte plánovat vůbec nic a nechat vše osudu. Zabalit si nejdůležitější věci, koupit si tu nejlevnější letenku. Vždyť se Vám nemůže nic stát.  Při nejhorším vyspíte na lavičce nebo na letišti. Přijde večer a vy nemůžete najít ani jeden volný hotel/ hostel v Římě? No jo, tak zkusíte ty lavičky.. Po hodině hledání ani jedna lavička v Římě.  No nic, zítra už se snad někde vyspíte. Poté přiletíte druhý večer do Paříže, ujede Vám poslední bus do centra Paříže, které je vzdálené asi 60 km. Nevadí, přeci se vyspíte na letišti. Po hodině spánku Vás vyhodí do zatraceně hnusného počasí : "Vraťte se v 5 ráno, to otvíráme". Naštěstí jsme nebyli jediní a strávili jsme těch pár hodin se super lidmi z celíého světa. Tohle se Vám s cestovkou prostě nestane. Zážitky k nezaplacení :) P.S : Přesně takhle vypadal náš první výlet na blind. Na cestách rozhodně platí pravidlo, že máte osud plně ve vlastních rukou. Jak si to zařídíte, takovou dovolenou budete mít. Pokud nechcete skončit jako my, stačí si dopředu rezervovat nejdůležitější věci. Například hotel, zjistit si dopravu do místa určení a pár základních informací o dané zemi a všechno proběhne naprosto bez problémů. Samozřejmě se můžou objevit nějaké trable na cestě, ale věřím, že je hravě zvládnete. Přeji hodně nezapomenutelných zážitků na cestách! :)

Hlídač akčních letenek

Přihlaš se k odběru akčních letenek a nenech si ujít žádnou parádní akci.

Přihlášením souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Poslední tipy na akční letenky

Mallorca
Zpátečka
630 Kč
Alicante - výhled
Zpátečka
374 Kč
Prodloužený víkend
656 Kč
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz