Pokud toužíte vyjet na pořádné dobrodružství po Evropě na konci léta, měli byste zvážit tento trip. Navštívíte Londýn, Lucemburk, Porto a Lyon. Multi-city letenky s odletem z Pardubic, Brna či Prahy a návratem do Vídně vás vyjdou na 3 346 Kč, díky kombinaci letenek od Ryanairu, Easyjetu a Transavie.

Příkladový termín: 11.9. –  23.9. 2018    cestovní období: září, říjen a listopad

Odlety v září

Odlety v říjnu

Odlety v listopadu

Pokud vám nevyhovuje doba pobytu nebo byste si chtěli zaletět na trip spíše o prázdninách, vyhledejte si nejlevnější kombinace přes vyhledávač eurotripů Flightics.

Londýn 

V Londýně navštivte Big Ben, Buckingham palace, Piccadilly Circus, Tower Bridge, Hyde park a Trafalgar square a mnoho dalšího. Z letiště Stansted se dostanete levně do centra se společností Easybus, která nabízí jednosměrné jízdenky už od 1 GBP.

Unsplash / Pixabay

Lucemburk

Hlavní město Lucemburského velkovévodství, které je zapsáno na seznamu UNESCO. Ve městě sídlí především banky, instituce Evropské Unie a mezinárodní organizace. Stará část hlavního města se rozkládá na vysoké skále, kde najdete také mohutnou tvrz z 10. století, projděte si vyhlídkovou trasu Chemin de La Corniche nad řekou Alzette a podzemní chodby (takzvané kasematy). Nevynechejte ani náměstí Place d’Armes, na němž má pamětní desku i český student Jan Palach.

Porto

Druhé největší město Portugalska, které je známé svým vývozním artiklem-portským vínem. Porto je okouzlující především svou atmosférou. Porto bylo zapsáno na seznam Unesco. Projděte se k mostu Ludvíka I, navštivte Katedrála SéTorre de Menagem(pozůstalost hradu ze 14. století), náměstí Praça do Liberdade a mnoho dalšího. V Portu se nezapomeňte svézt starodávnou tramvají, která jezdí z centra až k pláži.

Lyon

Lyon je druhé největší město Francie a hlavním městem regionu Rhône-Alpes. Lyonunaleznete Římské divadlo či Baziliku Panny Marie z Fourvière či katedrálu sv. Jana. Mezi další památky, které byste rozhodně měli navštívit jestli budete v Lyonu jsou Lyonská operaGalořímské muzeum nebo Archeologický park.

Ubytování

V  Londýně seženete ubytování za 1 800 Kč, v Lucemburku se ubytování pohybuje od 1 500 Kč a ubytování v Portu se ubytování  pak pohybuje od 800 Kč a v Lyonu seženete ubytování kolem 1 100 Kč pro dvě osoby na noc. V. Hledejte na booking.com nebo na AIRBNB se slevou 725 Kč.