Naplánuj si trip po Evropě a poznej nejhezčí města Evropy na jeden zátah. Veškeré letenky z Prahy a zpět přes 6 měst seženeš za 5 072  Kč. Vezmi kámoše, sbal batoh a užij si dobrodružství po Evropě!

Na tripu navštívíš města jako je Milán, Barcelona, Porto, Lisabon, Madrid a Liverpool. 

Příkladový termín:    9.6. – 25.6. 2017  REZERVACEflightics_letenky

Trip si můžete také naplánovat podle svých představ. Záleží na Vás kolik dní budete chtít strávit v dané destinaci. Přejděte na vyhledávač Flightics, který Vám najde nejlevnější možnou kombinaci letenek přes Vaše oblíbená města.

1.zastávka: Milán/ Bergamo

Navštívit můžete druhé největší italské město – Milán, slavné jako město obchodu a módy a fotbalových klubů AC a Inter Milán a nebo také můžete zůstat v Bergamu, kam přiletíte.  Pokud se vydáte do 50 km zváleného Milána,  cesta Vás vyjde na 5 euro za jednosměrnou jízdenku s TerraVision.bergamo

2.  zastávka: Barcelona

Španělské město Barcelona nebo – li hlavní město Katalánska láká na spoustu památek. Rozhodně byste si něměli nechat ujít symbol Barcelony Sagradu Familii, Dům Batlló, barcelonský přístav, zpívající fontány, dechberoucí La Ramblu, park Güell a příznivci fotbalu můžou zajít na Camp Nou. V Barceloně se změnili podmínky pro vstup po parku Guell, nyní Vás sem nepustí bez lístku. Vstupné je 8 euro, musíte si ho však zakoupit online.  Nejlépe 14 dní před 😀

JoaquinAranoa / Pixabay

JoaquinAranoa / Pixabay

3. zastávka: Porto

Druhé největší město Portugalska, které je známé svým vývozním artiklem-portským vínem. Porto je okouzlující především svou atmosférou. Porto bylo zapsáno na seznam Unesco. Projděte se k mostu Ludvíka I, navštivte Katedrála Sé, Torre de Menagem(pozůstalost hradu ze 14. století), náměstí Praça do Liberdade a mnoho dalšího. V Portu se nezapomeňte svézt starodávnou tramvají, která jezdí z centra až k pláži.

4. zastávka: Lisabon

Hlavní město Portugalska ukrývá spoustu památek. Mezi hlavní památku lze označit  Castelo de Sao Jorge nebo- li Lisabonský hrad. Dále prozkoumejte náměstí Praça do Comércio, Belémskou věž, známý most Ponte 25 de Abril či exkurzi do obřího akvária (Lisboa Oceanarium)

5. zastávka: Madrid

V Madridu moc památek nenajdete. Za to je tu nepřeberné množství kaváren, galerií, parků a také rušná atmosféra, kterou si určitě zamilujete. Dominantou  Madridu je Palacio Real, který byl postaven v 18. století. Jedno z nejznámějších náměstí v Madridu je také Plaza de Cibeles – komplex z mramorových soch s fontánou a Plaza Mayor. Navštívit můžete také Galerii Prado, kde je vstup zdarma. Zvítejte také do parku Río Madrid, jeden z hezčích parků tady v Madridu. Bydlím poblíž, tak třeba se potkáme 😀 Z letiště do centra města se dostanete metrem, jednosměrná jízdenka vyjde na 3 eura anebo si rovnou kupte 10 jízdenek za 12,20 eur.

6. zastávka: Liverpool 

Město Liverpool je nejen proslulé místo vzniku legendární kapely Beatles. Najdete zde historické centrum, gigantický přístav a několik muzeí.  Fanoušci fotbalu si také přijdou na své. Město má super atmosféru, doufám že se Vám zalíbí tak jako mně:)liverpool1

Ubytování 

Ubytování poblíž centra Milána Vás vyjde na 1000 Kč pro dvě osoby na noc/2 osoby, v Barceloně se pohybuje kolem 1200 Kč , v  Lisabonu a Portu se ubytujete  od 600 Kč, v Madridu se ubytování pohybuje od 800 Kč pro dvě osoby na noc a ubytování v Liverpoolu Vás na 2 noci vyjde na 1990 kč/ os. Pokud využijete Smart nabídky či Genius programu na booking.com, ušetříte. Také můžete využít nabídky AIRBNB se slevou 630 Kč.