Zaleťte si z Pardubic na trip po Evropě! Během jednoho výletu navštívíte 6 velkoměst – Amsterdam, Ženevu, Mallorcu, Barcelonu, Turín a Londýn. V každé destinaci strávíte 1-3 dny.  Veškeré letenky z Pardubic a zpět přes 6 velkoměst pořídíte za 4 532 Kč.

Příkladový termín:  8. – 22.3. 2018 REZERVACE

Kominacím se meze nekladou. Pokud chcete navštívit jiná města, v jiném ročním období a nebo byste preferovali klidnější trip a navštívili třeba jen 3 velkoměsta v Evropě za super cenu – vyzkoušejte vyhledávač Flightics. Nastavit si můžete preferovanou dobu pobytu a také dobu odletu na kdykoliv, abyste dosáhli co nejlevnější kombinace letenek.

1.zastávka: AMSTERDAM

Projděte si uličky lásky a coffee shopy.  Další místa, která by Vám neměli uniknout jsou Waterlooplein – nejvýznamnější amsterdamský květinový trh, Anne Frank house– amsterdamské muzeum, které je věnované židovské dívce, Vondelpark a Rijksmuseum,kde je k vidění  Rembrandtova Noční hlídka. Návštěvu Amsterdamu můžete zakončit plavbou  po kanálech.

0805edwin / Pixabay

0805edwin / Pixabay

2.zastávka: Ženeva

Druhé největší město Švýcarska nabízí osobitou atmosféru a nádherné okolí Ženevského jezera.  Na projití Ženevy Vám stačí den, všechny památky jsou v okolí historického centra. Navštívit můžete katedrálu St-Pierre, muzea v okolí a nebo se můžete projet lodí po Ženevské jezeře.

3.zastávka: Mallorca

Přiletíte do hlavního města Palma de Mallorca a máte 4 dny na poznání místních krás. Můžete buď relaxovat nebo si půjčit auto a objet krásy ostrovy.V Palmě stojí za zmínku gotická katedrála La Seu, která se nachází poblíž přístavu.  Další fotogenické místa najdete na jihovýchodě ostrova např. Cala s’Almunia, Cala Figuera, Cala des Moro, Cala Llombards. Tyto pláže jsou ale snadně dostupné autem, proto čekejte více lidí.  Za zmínku stojí také Platja Es Trenc, která je asi půl hodiny od Palmy, nicméně je občas kvůli řasám zavřená. Další zastávkou může být místní klášter Sanctuari de Cura, odkud je hezký výhled. Rozhodně se ale vyhněte „německým“ letoviskám Magaluf a Arenal. Jde o rušná letoviska s přeplněnými bary a plážemi.

4.zastávka: Barcelona

Španělské město Barcelona nebo – li hlavní město Katalánska láká na spoustu památek. Rozhodně byste si něměli nechat ujít symbol Barcelony Sagradu Familii, Dům Batlló, barcelonský přístav, zpívající fontány, dechberoucí La Ramblu, park Güell a příznivci fotbalu můžou zajít na Camp Nou.

JoaquinAranoa / Pixabay

JoaquinAranoa / Pixabay

5. zastávka: Turín

Severoitalská metrolope s dominantní věží Mole Antonelliana nabízí obklopená Alpami a také domovem fotbalového klubu Juventus byla dříve sídlem savojských králů. Mezi památky, které si nenechte ujít patří Královský palác, náměstí Piazza Castelo či královskou knihovnu se sbírkou DaVinciho zápisků.

nonmisvegliate / Pixabay

6.zastávka: Londýn

První zastávkou bude Londýn. V Londýně  si necháme dva dny na památky.V Londýně navštivte Big Ben, Buckingham palace, Piccadilly Circus, Tower Bridge, Hyde park a Trafalgar square a mnoho dalšího. Na letiště Luton se dostanete levně do centra se společností Easybus, která nabízí jednosměrné jízdenky už od 1 GBP. Viz článek 

Unsplash / Pixabay

Ubytování

Ubytování v centru Amsterdamu  vychází na 1 noc pro dvě osoby 1 500 Kč, poblíž centra Ženevy Vás vyjde na 1 600 Kč, na Mallorce seženete apartmány kolem 1200 Kč na noc/ 2 osoby, v Barceloně se ubytování pohybuje od 1 200 Kč pro dvě osoby na noc a ubytování poblíž centra Turína Vás vyjde na 1 000 Kč pro dvě osoby na noc/2 osoby. Ubytování v Londýně pak stojí kolem 1 700 Kč. Hledat můžete na booking.com a neboo na AIRBNB se slevou 730 Kč.

Mapa tripu