Z Prahy můžete podniknout trip do dvou francouzských měst ( Marseille a Nice) a zakončit trip v Budapešti. Zpáteční letenky a jízdenky Vás vyjdou na 1 203 Kč. Navštivte druhé největší město Francie, Azurové pobřeží a nádherné památky v Budapešti. Příkladový termín : 9. –  13.12. 2016 

Praha – Marseille   9.12.  9 eur   243 Kč Volotea

Marseille – Nice     10.12.     9 eur  243 Kč  OUIBUS ( Zkusit můžete také  ISILINES – ceny za 5 eur)

Nice – Budapešť     12.12.     13,60 eur   367 Kč WIZZ

Budapešť – Praha    13./14.12.        350 Kč   ELINES

Autobusy společnosti Eurolines ještě nemají vypsané termíny na prosinec. Nicméně jezdí z Budapeště každý den a ceny se pohybují kolem 350 – 400 Kč.

MARSEILLE

Druhé největší město ve Francii a zároveň důležitým středistem obchodu. V Marseille navštivte přístav, zvaný Vieux-Port. Je chráněn dvěma masivními pevnostmi – Saint Nicolas a Saint-Jean. Také si projdětet Bulvár La Canebière a opatství  Saint-Victor.

Nice

Nice je známé letovisko Francouzské riviéry . Ve městě se nachází paláce a promenády, z nich nejznámější je Andělská promenáda, kde panuje dokonalá atmosféra.  Blízko Nice můžete zajet do Cannes, Monaka či Saint Tropez. Pokud si půjčíte auto, můžete zajet do vzdálenějšího Marseille či Avignonu.

Bupadešť

Pro nádherný výhled na Bupadešť zavítejte na vrch Gellért, vydejte se k budapešťskému parlamentu, nenechte si ujít místní tržnici a zároveň proslulé lázně. Projděte se také po mostě Schezenyi. Také jednoznačně musíte ochutnat tradiční maďarská jídla. Relaxovat v centru Budapeště můžete na Markétině ostrově.

Praha – Marseillemarseille-volotea

Marseille – Nicebusmarseille-nice

Nice – Budapešť nice-budapešť

Budapešť – Prahaelines-budapest

Ubytování 

Ubytování v Marseille vychází na 1 noc pro dvě osoby 1200 Kč. Ubytování v Nice pořídíte už od 950 Kč pro dva na jednu noc.V Budapešti se ubytování pohybuje od 400 Kč pro dvě osoby na noc. Hledejte na booking.com,  nebo také můžete využít nabídky AIRBNB se slevou 530 Kč.