Naplánuj si v létě trip po Evropě a poznej nejhezčí města Evropy na jeden zátah. Jako bonus budeš mít i zastávku na Mallorce, kde můžeš zrelaxovat. Veškeré letenky z Prahy a zpět přes 6 destinací v Evropě seženeš za 5 134  Kč. Vezmi kámoše, sbal batoh a užij si dobrodružství po Evropě!

Na tripu navštívíš města jako je Amsterdam, Zurich, Nice, Barcelona, Palma de Mallorca a Milán.

Příkladový termín: 6.7. – 23.7. 2018                cestovní období: červenec – srpen

VÍCE TERMÍNŮ

Trip si můžete také naplánovat podle svých představ. Záleží na Vás kolik dní budete chtít strávit v dané destinaci. Přejděte na vyhledávač Flightics, který Vám najde nejlevnější možnou kombinaci letenek přes Vaše oblíbená města.

Amsterdam

Projděte si uličky lásky a coffee shopy. V Amsterdamu máte 2 denní stop, takže si zajděte na Waterlooplein – nejvýznamnější amsterdamský květinový trh,  do Anne Frank house– amsterdamské muzeum, které je věnované židovské dívce, navštívit můžete také Vondelpark a Rijksmuseum, kde je k vidění  Rembrandtova Noční hlídka.  Návštěvu Amsterdamu můžete zakončit plavbou  po kanálech.

0805edwin / Pixabay

0805edwin / Pixabay

Curych

Největší město Švýcarska, které je zároveň ale také jedno z nejdražších měst Evropy. V Curychu si nenechte ujít Grossmunster, který leží u břehu řeky Limmat. Dále si nenechte ujít kostel Fraumunster, který je jednou z nejstarších budov v Curychu. Projděte se také po Bahnhofstrasse, kde najdete luxusní obchody s oblečením a hodinkami.

Nice

Nice je známé letovisko Francouzské riviéry . Ve městě se nachází paláce a promenády, z nich nejznámější je Andělská promenáda, kde panuje dokonalá atmosféra.  Blízko Nice můžete zajet do Cannes, Monaka či Saint Tropez. Pokud si půjčíte auto, můžete zajet do vzdálenějšího Marseille či Avignonu.

Barcelona

Španělské město Barcelona nebo – li hlavní město Katalánska láká na spoustu památek. Rozhodně byste si něměli nechat ujít symbol Barcelony Sagradu Familii, Dům Batlló, barcelonský přístav, zpívající fontány, dechberoucí La Ramblu, park Güell a příznivci fotbalu můžou zajít na Camp Nou.

Mallorca

Můžete buď relaxovat nebo si půjčit auto a objet krásy ostrovy. V Palmě stojí za zmínku gotická katedrála La Seu, která se nachází poblíž přístavu. Další fotogenické místa najdete na jihovýchodě ostrova např. Cala s’Almunia, Cala Figuera, Cala des Moro, Cala Llombards. Tyto pláže jsou ale snadně dostupné autem, proto čekejte více lidí.  Za zmínku stojí také Platja Es Trenc, která je asi půl hodiny od Palmy, nicméně je občas kvůli řasám zavřená. Další zastávkou může být místní klášter Sanctuari de Cura, odkud je hezký výhled. Rozhodně se ale vyhněte „německým“ letoviskám Magaluf a Arenal. Jde o rušná letoviska s přeplněnými bary a plážemi.

Milán

Navštívit můžete druhé největší italské město – Milán, slavné jako město obchodu a módy a fotbalových klubů AC a Inter Milán a nebo také můžete zůstat v Bergamu, kam přiletíte.  Pokud se vydáte do 50 km zváleného Milána,  cesta Vás vyjde na 5 euro za jednosměrnou jízdenku s TerraVision.

delgrangeeric5 / Pixabay

Ubytování 

V centru Amsterdamu vychází na 1 noc pro dvě osoby 1 600 Kč, v Curychu vychází  ubytování na 1 noc pro dvě osoby na 1 800 Kč, ubytování v Nice pořídíte už od 950 Kč pro dva na jednu noc, v Barceloně se ubytování pohybuje od 1 400 Kč pro dvě osoby na noc a ubytování poblíž centra Milána Vás vyjde na 1 000 Kč pro dvě osoby na noc/2 osoby. Hledejte na booking.com nebo na AIRBNB se slevou 725 Kč.