Zaleťte si na konci prázdnin na severský trip! Navštívíte 3 severská velkoměsta – Stockholm, Vilnius, Oslo a Londýn. V každé destinaci strávíte minimálně 1 – 4 dny. Multi-city letenky na eurotrip v létě pořídíte z Katowic s návratem do Ostravy, Pardubic či Prahy za 2 461 Kč.

Příkladový termín: 29.8. – 8.9. 2018 cestovní období: srpen/září

VÍCE TERMÍNŮ

Vyhledejte si svůj vlastní trip

Trip si můžete naplánovat podle svých představ. Přejděte na vyhledávač Flightics, který vám najde nejlevnější možnou kombinaci letenek přes vaše oblíbená města a kde si zároveň můžete nastavit kolik dní chcete v každé zastávce zůstat.

Stockholm

Hlavní město Švédska nabízí nepřeberné množství muzeí a galerií a nádherné parky. Stockholm je obklopen Baltským mořem a jezerem Mälaren. Vydejte se na Královský palác, dominantu města – Stockholmskou radnici či navštivte Nobelovo muzeum.

Mariamichelle / Pixabay

Vilnius

Hlavní město Litvy, které se nachází v geografickém centru Evropy nabízí spoustu památek a právem patří na seznam UNESCO.Nenechte si ujít výhled na toto kouzelné město z hradního vrchu –  symbolu Vilniusu – červené Gediminasovy věže s vlající litevskou trikolorou.  Další památky ve Viniusu jsou Brána Aušros, Zelený most či Univerzita.

Oslo

Hlavní město Norska se řadí mezi nejdražší metropole Evropy. Nabízí nespočetné množství muzeí, kaváren a také spoustu nedoceněných památek. Nezapomeňte navštívit dominantu Osla – hrad a pevnost Akershus, který byl postaven ve 13. století na obranu města a také Operu, ze které je nádherný výhled na moře.

Londýn

První zastávkou bude Londýn. V Londýně máte dva dny na památky.V Londýně navštivte Big Ben, Buckingham palace, Piccadilly Circus, Tower Bridge, Hyde park a Trafalgar square a mnoho dalšího. 

Unsplash / Pixabay

Ubytování

Ubytování v Stockholmu se ceny pohybují kolem 1 900 Kč, ve Vilniusu pořídíte už od 800 Kč za dvoulůžkový pokoj, v Oslu se ceny pohybují kolem 1 800 Kč a v Londýně pak kolem 1 600 Kč. Více na booking.com. Také můžete využít nabídky AIRBNB se slevou 725 Kč.