Poskládejte si s přáteli levný trip po Nizozemí a navštivte třeba Amsterdam, Rotterdam a Eindhoven během jednoho výletu. Začátek Eurotripu bude v Eindhovenu, kam přiletíte z Vídně. Zpáteční letenky na last-minute trip po Nizozemí z Vídně pořídíte od 951 Kč, jízdenky po Nizozemsku pak za 600 Kč. 

Příkladový termín: 19. – 24.8. 2020   cestovní období: srpen, začátek záříLast-minute trip po Nizozemí

VÍCE TERMÍNŮ

Dále potřebujete jednodenní jízdenku pro 4 osoby, která stojí 32 eur, cca tedy 8 eur na osobu. Jízdenku koupíte přes internet. ZDE Pro cestu mezi Eindhovenem, Rotterdamem a Amsterdamem budete potřebovat 3 takové lístky. Dohromady tak za lístky dáte 24 eur, cca 600 Kč.  Nebo si můžete půjčit auto, to už je na Vás. Autopůjčovny Samozřejmě můžete využít i jiný itinerář a můžete navštívit i nedaleké Antverpy či můžete letět do z Prahy do Eindhovenu a trip zakončit v Amsterdamu.

Eindhoven

V Eindhovenu není mnoho k vidění, proto je to destinace na maximálně den, pro nás spíše takový vstupní bod do Nizozemska. Následně se podíváme do Rotterdamu.

By: Jason Eppink pod licencí CC

Rotterdam 

Rotterdam není jenom známý přístav, ale také architektonické město. Jasným příkladem tomu mohou být domky z krychle – Kijk-Kubus. Další zastávku můžete podniknout na Euromast, vyhlídkovou věž, kde budete mít Rotterdam jako na dlani. Další symbolikou je Erasmusbrug, mohutný most, možná Vás také uchvátí místní velkolepé trhy. Poté se můžete vydat do Haagu a nebo rovnou do Amsterdamu.

wiegerwaardenburg / Pixabay

wiegerwaardenburg / Pixabay  pod licencí CC

Amsterdam

Náměstí Dam je centrem Amsterdamu a Redlight district – Uličky lásky, dále Waterlooplein – nejvýznamnější amsterdamský květinový trh a Vondelpark-nejpopulárnější park v Nizozemsku. V jeho blízkosti se nachází Rijksmuseum – vlastní nejrozsáhlejší sbírku uměleckých děl. Anne Frank house – muzeum, věnované židovské dívce, která žila v období druhé světové války.

ernestovdp / Pixabay

Ubytování

Eindhovenu stojí ubytování od 1 200 Kč (2 os. /noc), v Rotterdamu se ubytování pohybuje od 1 200  a ubytování v centru Amsterdamu  vychází na 1 noc pro dvě osoby 1 600 Kč. Hledejte na booking.com nebo můžete využít nabídky AIRBNB se slevou 554 Kč.

TRIP