Vydejte se s batohem na zádech za dobrodružstvím po Evropě! Navštívíte 6 evropských destinací, proletíte 7 letenek a na cestách budete přesně 16 dní.

Zpáteční letenky z Prahy přes Brusel, Řím, Mallorcu, Ženevu, Nice a Basilej pořídíte za 4 450 Kč. V každém městě strávíte 1 – 3 dny podle destinace. 

Příkladový termín: 21.8.–5.9.2018   cestovní období: červen – srpen

VÍCE TERMÍNŮ

Kombinacím se meze nekladou. Pokud chcete navštívit jiná města, přejděte na vyhledávač eurotripů Flightics, který vám najde nejlevnější možnou kombinaci letenek přes vaše oblíbené destinace. Zároveň si nastavíte kolik dní chcete v každé zastávce zůstat ?

 Brusel

Brusel nemá zrovna nekonečně mnoho památek, ale svoje kouzlo rozhodně má. Nezapomeňte  navštívit ikonu Bruselu Atomium a slavnou budovu Grand Palace na bruselském náměstí, instituce evropské unie či sochu čůrajícího chlapečka.V Bruselu se nachází dvě letiště, Charleroi na které přiletíte je cca hodinu cesty do centra, přičemž stojí jízdenka 14 euro.

76640 / Pixabay

Řím

V Římě nezapomeňte navštívit Koloseum, Fontánu di Trevi, Španělské schody, nádherný Andělský hrad, slavné Forum Romanum či Pantheon. Taktéž navštivte Vatikán a katedrálu SV. Petra.

Mallorca

Můžete buď relaxovat nebo si půjčit auto a objet krásy ostrovy. V Palmě stojí za zmínku gotická katedrála La Seu, která se nachází poblíž přístavu. Další fotogenické místa najdete na jihovýchodě ostrova např. Cala s’Almunia, Cala Figuera, Cala des Moro, Cala Llombards. Tyto pláže jsou ale snadně dostupné autem, proto čekejte více lidí. Další zastávkou může být místní klášter Sanctuari de Cura, odkud je hezký výhled. Rozhodně se ale vyhněte „německým“ letoviskám Magaluf a Arenal. Jde o rušná letoviska s přeplněnými bary a plážemi.

Ženeva

Druhé největší město Švýcarska nabízí osobitou atmosféru a nádherné okolí Ženevského jezera.  Na projití Ženevy Vám stačí den, všechny památky jsou v okolí historického centra. Navštívit můžete katedrálu St-Pierre, muzea v okolí a nebo se můžete projet lodí po Ženevské jezeře.

Nice

Nice je známé letovisko Francouzské riviéry. Ve městě se nachází paláce a promenády, z nich nejznámější je Andělská promenáda, kde panuje dokonalá atmosféra. Blízko Nice můžete zajet doCannes, Monaka či Saint Tropez. Pokud si půjčíte auto, můžete zajet do vzdálenějšího Marseille či Avignonu.

Basilej

Švýcarské město se nachází na hranicích s Francií a Německem.  Opomenout byste neměli  bránu Spalentor z 14. století, která původně sloužila jako opevnění. Místní radnici a katedrálu Münster. Navštívit můžete také spoustu muzeí a galerií.

hpgruesen / Pixabay

Ubytování

Ubytování v jednotlivých městech vychází v průměru na 1 400 Kč pro dvě osoby na noc. Ubytování hledejte na booking.com nebo můžete využít AIRBNB se slevou 725 Kč na první ubytování.