S batohem na zádech se můžete vydat na trip přes půlku Evropy a navštívit tak 6 evropských metropolí během jednoho výletu z Prahy.  Multi-city letenky na letní megatrip z Prahy přes Londýn, Bilbao, Sevillu, Nice, Bordeaux a Basilej pořídíte za 3 265 Kč.

Trip se skládá ze 7 letenek a v každém městě strávíte 1 – 4 dny. Nastavit si však můžete dobu pobytu v každé destinaci podle představ.

Příkladový termín: 4.6.– 18.6.2019   cestovní období: květen – červen

VÍCE TERMÍNŮ

Vyhledejte si letní trip po Evropě podle představ

Pokud chcete navštívit jiná města, přejděte na vyhledávač Flightics, který vám najde nejlevnější možnou kombinaci letenek a zároveň si nastavíte kolik dní chcete v každé zastávce zůstat ?

Londýn

V Londýně navštivte Big Ben, Buckingham palace, Piccadilly Circus, Tower Bridge, Hyde park a Trafalgar square a mnoho dalšího. Z letiště Gatwick se dostanete levně do centra se společností Easybus, která nabízí jednosměrné jízdenky už od 1 GBP.

Unsplash / Pixabay

Unsplash / Pixabay pod licencí CC

Bilbao

Bilbao  je největší město v Baskicku, autonomním společenství v severním Španělsku. Naleznete zde Guggenheimovo muzeum, největší atrakci Bilbaa, které bylo dostaveno v roce 1997. Nevynechejte ani staré město – Casco Viejo katedrálu sv. Jakuba a Plaza Nueva, kde můžete ochutnat některé z nejlepších pintxos – tapas ve městě. Zavítat můžete také na trh Ribera, kde najdete čerstvé ryby a zeleninu.  Hromadnou dopravou se pak můžete dostat i na pláž Playa Arrietara za městem.

Pexels / Pixabay

Sevilla

Hlavní město Andalusie je jedno z nejkrásnějších měst Španělska. V Seville najdete nejstarší královský palác v Evropě – Alcázar. s rozsáhlými zahradami s ovocnými stromy a fontánami. Spolu s dalšími památkami jako je Indický archiv a katedrála Panny Marie byl zapsán na Seznam světového dědictví UNESCO. Nenechte si také ujít moderní dílo Metropol Parasol či Torre de Oro. V katedrále Panny Marie najdete hrobku Kryštofa Kolumbuse.

Nice

Nice je známé letovisko Francouzské riviéry. Ve městě se nachází paláce a promenády, z nich nejznámější je Andělská promenáda. Blízko Nice můžete zajet do Cannes, Monaka či Saint Tropez. Pokud si půjčíte auto, můžete zajet do vzdálenějšího Marseille či Avignonu.

Bordeaux

Bordeaux je půvabné historické město, které leží na řece Garonne. V roce 2007 bylo zapsáno na seznam UNESCO. Nenechte si ujít historické centrum s náměstím Place de la Bourse, gotický chrám Saint – Michel a nezapomeňte také ochutnat místní víno.

Lgraniczny / Pixabay

Basilej

Švýcarské město se nachází na hranicích s Francií a Německem. Opomenout byste neměli  bránu Spalentor z 14. století, která původně sloužila jako opevnění. Místní radnici a katedrálu Münster. Navštívit můžete také spoustu muzeí a galerií.

Ubytování

V Londýně  seženete ubytování kolem 1 600 Kč, v Bilbau pak kolem 800 Kč na noc pro 2 osoby, v Seville od 1 100 Kč, v Nice a Bordeaux od 950 Kč a v Basileji seženete ubytování kolem 1 600 Kč. Ubytování v hostelu vás pak vyjde v průměru na 600 Kč na noc. Hledejte na booking.com a nebo také můžete využít nabídky AIRBNB se slevou 725 Kč.