Vydejte se během jara do Nizozemí! Poskládejte si s přáteli levný jarní trip po Nizozemí a navštivte třeba Amsterdam, Rotterdam a Eindhoven během jednoho výletu. Začátek Eurotripu bude v Eindhovenu, kam přiletíte z Prahy. Levné letenky z Prahy pořídíte od 779 Kč, jízdenky po Nizozemsku pak za 600 Kč.

Příkladový termín: 19. – 26. 3. 2019   cestovní období: březen a duben

VÍCE TERMÍNŮ

Dále potřebujete jednodenní jízdenku pro 4 osoby, která stojí 32 eur, cca tedy 8 eur na osobu. Jízdenku koupíte přes internet. ZDE  Pro cestu mezi Eindhovenem, Rotterdamem a Amsterdamem budete potřebovat 3 takové lístky. Dohromady tak za lístky dáte 24 eur, cca 600 Kč.  Nebo si můžete půjčit auto, to už je na Vás.  Autopůjčovny Samozřejmě můžete využít i jiný itinerář a můžete navštívit i nedaleké Antverpy či můžete letět do z Prahy do Eindhovenu a trip zakončit v Amsterdamu.

Eindhoven

V Eindhovenu není mnoho k vidění, proto je to destinace na maximálně den, pro nás spíše takový vstupní bod do Nizozemska. Následně se podíváme do Rotterdamu.

By: Jason Eppink pod licencí CC

Rotterdam 

Rotterdam není jenom známý přístav, ale také architektonické město. Jasným příkladem tomu mohou být domky z krychle – Kijk-Kubus. Další zastávku můžete podniknout na Euromast, vyhlídkovou věž, kde budete mít Rotterdam jako na dlani. Další symbolikou je Erasmusbrug, mohutný most, možná Vás také uchvátí místní velkolepé trhy. Poté se můžete vydat do Haagu a nebo rovnou do Amsterdamu.

wiegerwaardenburg / Pixabay

wiegerwaardenburg / Pixabay  pod licencí CC

Amsterdam

Náměstí Dam je centrem Amsterdamu a Redlight district- Uličky lásky, dále Waterlooplein – nejvýznamnější amsterdamský květinový trh a Vondelpark-nejpopulárnější park v Nizozemsku.V jeho blízkosti se nachází Rijksmuseum-vlastní nejrozsáhlejší sbírku uměleckých děl. Anne Frank house–muzeum, věnované židovské dívce, která žila v období druhé světové války.

Plavba po kanálech  je vhodné využít Canal Bus, který jezdí po třech okružních trasách.Tyto trasy se protínají u mola naproti nádraží Centraal Station. Canal Bus zastavuje na jedenácti zastávkách. Všechny se nachází v blízkosti zajímavých historických památek, které stojí za zhlédnutí. Po trasách můžete různě přestupovat. Kupujete si totiž denní lístek. Cena: 6-9 eur

ernestovdp / Pixabay

Ubytování

Eindhovenu stojí ubytování od 1 200 Kč (2 os. /noc), v Rotterdamu se ubytování pohybuje od 1200 Kč aubytování v centru Amsterdamu  vychází na 1 noc pro dvě osoby 1600 Kč. Hledejte na booking.com nebo můžete využít nabídky AIRBNB se slevou 630 Kč.

TRIP