Vydejte se na portugalské dobrodružství a navštvite dvě kouzelná města během jednoho týdne. Podíváte se do hlavního města Portugalska – Lisabonu a do Porta, které je známé svým vynikajícím vínem. Zpáteční letenky z Prahy Vás budou stát 2 736 Kč. 

Příkladový termín : 18.11. – 25.11.   2736 Kč

Cesta bude následující : Praha – Basilej – Porto -Lisabon – Basilej – Prahamapaporto

Letenky na trase Praha – Basilej -Porto a Lisabon – Basilej – Praha koupíte na stránkách Easyjet, kde budete postupně přidávat jednotlivé letenky podle následujícího náhledu. porto

Letenky mezi Lisabonem a Portem koupíte za 9,99 eur, tedy v přepočtu za 269 Kč na stránkách Ryanairu.Letenky mezi portugalskými městy jsou stejné na skoro jakýkoliv den, proto si můžete naplánovat strávenou dobu v jednotlivých městech podle sebe. porto-lis

Teď už je trip kompletní a chybí nám jen ubytování. V Lisabonu se ubytování pohybuje od 600 Kč pro dvě osoby na noc, Portu seženete ubytování taktéž kolem 600 Kč. Veškeré ubytování seženete na booking .Také můžete využít nabídky AIRBNB se slevou 630 Kč.

A co v jednotlivých městech vidět?

Porto

Druhé největší město Portugalska, které je známé svým vývozním artiklem-portským vínem. Porto je okouzlující především svou atmosférou. Porto bylo zapsáno na seznam Unesco. Projděte se k mostu Ludvíka I, navštivte Katedrála Sé, Torre de Menagem(pozůstalost hradu ze 14. století), náměstí Praça do Liberdade a mnoho dalšího. V Portu se nezapomeňte svézt starodávnou tramvají, která jezdí z centra až k pláži.

Lisabon

Hlavní město Portugalska ukrývá spoustu památek. Mezi hlavní památku lze označit  Castelo de Sao Jorge nebo- li Lisabonský hrad. Dále prozkoumejte náměstí Praça do Comércio, Belémskou věž, známý most Ponte 25 de Abril či exkurzi do obřího akvária (Lisboa Oceanarium)