Procestujte Portugalsko během jara! Navštívíte Azorské ostrovy, Porto a Lisabon. Levné multi-city letenky na portugalský trip během května se stopem na Azorech a několikadenní zastávkou v Portu a Lisabonu pořídíte z Berlína od 3 107 Kč. 

Příkladový termín: 3. – 15.5.2019  cestovní období: květen 2019

VÍCE TERMÍNŮ

Vyhledejte si levné multi-city letenky

Pokud chcete zaletět do destinací na delší/kratší dobu nebo byste si chtěli zaletět do jiných destinací, vyhledejte si nejlevnější kombinace přes vyhledávač eurotripů Flightics.

Porto

Druhé největší město Portugalska, které je známé svým vývozním artiklem-portským vínem. Porto je okouzlující především svou atmosférou. Porto bylo zapsáno na seznam Unesco. Projděte se k mostu Ludvíka I, navštivte Katedrála SéTorre de Menagem (pozůstalost hradu ze 14. století), náměstí Praça do Liberdade a mnoho dalšího. V Portu se nezapomeňte svézt starodávnou tramvají, která jezdí z centra až k pláži.

Azorské ostrovy

Přiletíte na ostrov São Miguel, do hlavního města Ponta Delgada. Čeká Vás nedotčená příroda a  minimum turistů. Nenechte si ujít spoustu místních krás, jako například Lagoa do Fogo. V prosinci  zde panují  příjemné teploty kolem 16 stupňů Celsia.

By: Abspires40

Lisabon

Hlavní město Portugalska ukrývá spoustu památek. Mezi hlavní památku lze označit  Castelo de Sao Jorge nebo- li Lisabonský hrad. Dále prozkoumejte náměstí Praça do Comércio, Belémskou věž, známý most Ponte 25 de Abril či exkurzi do obřího akvária (Lisboa Oceanarium).

Ubytování

Teď už je trip kompletní a chybí nám jen ubytování. V Portu a Lisabonu se ubytování pohybuje od 700 Kč pro dvě osoby na noc a v příletovém městě Ponta Delgada seženete ubytování od 850 kč na noc, v ostatních destinacích na Azorských ostrovech se pak pohybuje kolem 900 Kč. Veškeré ubytování seženete na booking. Také můžete využít nabídky AIRBNB s jednorázovou slevou 725 Kč.

Jak do Berlína? 

Do Berlína využijte jízdenek od Elines.cz. Z Berlína do Prahy zaplatíte 350 Kč za jednosměrnou jízdenku, jízda trvá cca 4 hodiny.

Zavazadla

Pokud chcete cestovat s velkým zavazadlem (55 x 40 x 25 cm), počítejte navíc s cenou kolem 190 Kč za priority pass u Ryanairu. Od 1.11. se mění podmínky a v ceně tak máte pouze příruční zavazadlo o rozměrech 40 x 20 x 25 cm.