Vydejte se v létě na trip po Evropě!  Navštívíte 4 evropské metropole během 9 dní a poznáte města jako je Brusel, šikmou věž v Pise, Ženevu a poslední zastávkou bude Budapešť. Multi-city letenky z Prahy a zpět vás budou stát 3 424 Kč.

Příkladový termín: 21.8. – 29.8. 2018 cestovní období: červen – srpen

VÍCE TERMÍNŮ

Pokud chcete navštívit jiná města, přejděte na vyhledávač eurotripů Flightics. Vyhledávač vám najde nejlevnější možnou kombinaci letenek přes X velkoměst.

Brusel

Brusel nemá zrovna nekonečně mnoho památek, ale svoje kouzlo rozhodně má. Nezapomeňte navštívit ikonu Bruselu Atomium a slavnou budovu Grand Palace na bruselském náměstí, instituce Evropské unie či sochu čůrajícího chlapečka. Příletíte na Charleroi cca hodinu cesty do centra, přičemž jízdenka stojí 14 euro.

JoaquinAranoa / Pixabay

Pisa

Zastávka v toskánském městečku Pisa bude příležitostí vidět jednu z nejvýznamnějších památek Itálie –  Šikmou věž nebo-li Torre Pendente, která stojí na Náměstí zázraků (Piazza dei Miracoli), společně s dómem a kruhovým baptisteriem (křestní kaplí). Šikmá věž je vysoká 56 metrů, na její vrchol vede 294 schodů a je postavena z bílého mramoru. Výstavba začala v roce 1173 a trvala téměř 200 let.

Pauline_17 / Pixabay

Ženeva

Druhé největší město Švýcarska nabízí osobitou atmosféru a nádherné okolí Ženevského jezera.  Na projití Ženevy Vám stačí den, všechny památky jsou v okolí historického centra. Navštívit můžete katedrálu St-Pierre, muzea v okolí a nebo se můžete projet lodí po Ženevské jezeře.

Budapešť

Pro nádherný výhled na Budapešť zavítejte na vrch Gellért, vydejte se k budapešťskému parlamentu, nenechte si ujít místní tržnici a zároveň proslulé lázně. Pořiďte si Budapest Card na 24 hodin. Skupinová jízdenka až pro 5 osob  stojí 3 300 forintů a lze na jí neomezeně přestupovat na metro, vlaky a a autobusy  24 hodin, od doby prvního označení.

Ubytování 

Bruselu vychází ubytování na 1 400Kč, v Pise seženete ubytování od 800 Kč a v Ženevě vychází ubytování na 1 400 Kč  a v  Budapešti se ubytujete od 900 Kč na 2 os./noc. Ubytování hledejte na booking.com nebo můžete využít služby AIRBNB a ušetřit na prvním ubytování 725 Kč!