Zaleťte si před začátkem semestru za dobrodružstvím po Evropě a navštivte 5 destinací v Evropě během 12 dní. Veškeré letenky z Prahy a zpět Vás vyjdou na 4 042 Kč. Podíváte se do měst jako je Brusel, Marseille, Ženeva, Barcelona  a Milán. Po celý trip si budete muset vystačit s batohem na zádech.

Příkladový termín:  13.9. – 23.9. 2017   REZERVACE

Pokud Vám nevyhovuje doba pobytu v každém městě, můžete si vyhledat trip podle vlastních představ přes vyhledávač eurotripů Flightics, kde si navolíte flexibilní data odletu (př. 1.9. – 1.11.) a dobu pobytu v dané destinaci ( např. 2-3 dny). Vyhledávač projde celé 2 měsíce a sestaví Vám, co nejlevnější Eurotrip s nízkonákladovkami po Evropě.

Zastávky během EUROTRIPU:

Brusel 

Brusel nemá zrovna nekonečně mnoho památek, ale svoje kouzlo rozhodně má. Nezapomeňte  navštívit ikonu Bruselu Atomium a slavnou budovu Grand Palace na bruselském náměstí, instituce evropské unie či sochu čůrajícího chlapečka. Přiletíte na letiště Charleroi, které je vzdálené cca hodinu cesty do centra, přičemž stojí jízdenka 14 euro.

76640 / Pixabay

Marseille

Druhé největší město ve Francii a zároveň důležitým středistem obchodu. V Marseille navštivte přístav, zvaný Vieux-Port. Je chráněn dvěma masivními pevnostmi – Saint Nicolas a Saint-Jean. Také si projdětet Bulvár La Canebière a opatství  Saint-Victor.

By: Andy Wright pod licencí CC

Ženeva 

Druhé největší město Švýcarska nabízí osobitou atmosféru a nádherné okolí Ženevského jezera.  Na projití Ženevy Vám stačí den, všechny památky jsou v okolí historického centra. Navštívit můžete katedrálu St-Pierre, muzea v okolí a nebo se můžete projet lodí po Ženevské jezeře.

By: Faustino Garcia pod licencí CC

Barcelona

Španělské město Barcelona nebo – li hlavní město Katalánska láká na spoustu památek. Rozhodně byste si něměli nechat ujít symbol Barcelony Sagradu Familii, Dům Batlló, barcelonský přístav, zpívající fontány, La Ramblu, park Güell a příznivci fotbalu můžou zajít na Camp Nou. V Barceloně se změnili podmínky pro vstup po parku Guell,  musíte si zaplatit vstupné ( 8 euro) a nebo sem jít mimo”úřední” hodiny. Přijít můžete před 8 ráno nebo naopak kolem půl 10 večer.

Milán 

Druhé největší italské město – Milán, slavné jako město obchodu a módy a fotbalových klubů AC a Inter Milán.  Cesta z letiště do centra Vás vyjde na 5 euro s TerraVision.

IgorSaveliev / Pixabay

UBYTOVÁNÍ

Ubytování v centru Bruselu  vychází na 1 noc pro dvě osoby 1 300 Kč, v Marseille  se ubytování pohybuje od 1 200 Kč pro dvě osoby na noc, v Ženevě se ubytujete od 1 600 Kč, v Barceloně se ubytování pohybuje od 1 200 Kč pro dvě osoby na noc a ubytování poblíž centra Milána Vás vyjde na 1 000 Kč pro dvě osoby na noc/2 osoby. Využijte Smart nabídky či Genius programu na booking.com .Také můžete využít nabídky AIRBNB se slevou 630 Kč.

Mapa tripu