Zaleťte si do 5 evropských destinací najednou za super cenu. Navštívíte Brusel, Manchester, Ženevu, Benátky a Basilej. V každém městě strávíte 2-3 dny a veškeré letenky z Prahy a zpět Vás na konci léta vyjdou na 3 800 Kč.  Vystačit si však musíte jen s batohem.

Příkladový termín: 23.8. – 4.9. 2017 REZERVACE

Pokud Vám nevyhovuje doba pobytu nebo byste si chtěli zaletět na trip spíše o prázdninách, vyhledejte si nejlevnější kombinace přes náš vyhledávač eurotripů Flightics.

1.zastávka: Brusel

Brusel nemá zrovna nekonečně mnoho památek, ale svoje kouzlo rozhodně má. Nezapomeňte  navštívit ikonu Bruselu Atomium a slavnou budovu Grand Palace na bruselském náměstí, instituce evropské unie či sochu čůrajícího chlapečka.V Bruselu se nachází dvě letiště, Charleroi na které přiletíte je cca hodinu cesty do centra, přičemž stojí jízdenka 14 euro.

76640 / Pixabay

2.zastávka: Manchester

Fotbaloví nadšenci by si určitě neměli nechat ujít prohlídku známého Old Trafford, další atrakcí je zámek Castlefield, Manchesterskou katedrálu,  zdejší muzeum vědy a techniky a největší park v Evropě –Heaton Park. V Manchesteru strávíte opět 2 dny.

3.zastávka: Ženeva

Druhé největší město Švýcarska nabízí osobitou atmosféru a nádherné okolí Ženevského jezera.  Na projití Ženevy Vám stačí den, všechny památky jsou v okolí historického centra. Navštívit můžete katedrálu St-Pierre, muzea v okolí a nebo se můžete projet lodí po Ženevské jezeře.

LalouBLue / Pixabay

4.zastávka: Benátky

Benátky jsou samy o sobě  kouzelné. Určitě neminete Canal Grande, Náměstí svatého Marka, Dóžecí palác a Ponte di Rialto. Z letiště se dostanete autobusem č. 6, lístky si zakoupíte přímo v buse nebo na letišti. Cena je 1 euro za jednosměrnou jízdenku. Cesta trvá přibližně půl hodiny.

5.zastávka: Basilej

Švýcarské město se nachází na hranicích s Francií a Německem.  Opomenout byste neměli  bránu Spalentor z 14. století, která původně sloužila jako opevnění. Místní radnici a  katedrálu Münster. Navštívit můžete také spoustu muzeí a galerií.

Ubytování

Ubytování v Bruselu vychází na 1 noc pro dvě osoby 1 300 Kč,  Manchesteru pořídíte ubytování za 1 200 Kč (2 os/noc). V Ženevě vás vyjde na 1 600 Kč pro dvě osoby na noc/2 osoby. V Basileji se ubytování pohybuje od 1 600 Kč pro dvě osoby na noc a v Benátkách seženete ubytování za 1 300 Kč. Využít můžete Smart nabídky či Genius programu na booking.com .Také můžete využít AIRBNB se slevou 720 Kč na první ubytování.

Mapa  tripu