Z Prahy se můžete v říjnu vydat na irsko- anglický trip spolu s leteckou společností Ryanair a Megabusem. Podívát se do Dublinu, hlavního města Irska, Bristolu a Londýna. Veškeré letenky a jízdenka Vás budou stát 1 445 Kč s tím, že se následně vrátíte do Brna.

Příkladový termín :  21. – 26.10.2015 

Praha – Dublin 21.10.      677 Kč          Ryanair

Dublin – Bristol               270 Kč         9,99 eur   Ryanair

Bristol – Londýn               27 Kč        1 libra     Megabus

Londýn – Brno                 471 Kč        14,99 eur      Ryanair

V 17.40 odlétáte z pražského letiště do Dublinu, let trvá necelé dvě hodiny. Z letiště v Dublinu do centra pojedete autobusem 16A, který stojí necelé dvě eura. Poté máte dva celé dny na to, užít si skvělou atmosféru Dublinu, nezapomeňte v pátek večer nebo v sobotu zajít do Temple Baru! Dublin je moje nejoblíbenější město v Evropě, doufám že se Vám také zalíbí :)

V pondělí ráno odlétáte z letiště v Dublinu do Bristolu, kde není moc k vidění a proto je to jen přestupní stanice do dalšího města – Londýna, kam pojedete s Megabusem za 1 libru, tedy cca za 27 Kč. CEsta do Londýna trvá 3 hodiny.  Nicméně strávíte v Bristolu nejméně deset hodin. Následně máte necelé dva dny na Londýn. Jak už na ty nejlepší památky nebo na nákupy.

prg-dublin dub-bristol
bristol-london london-brnoCo vidět v Dublinu? 

Dublinu jednoznačně navštivte výše zmíněný Temple Bar, Trinity College, Dublin Castle, katedrálu Sv. Patrika,nákupní Grafton Street,O´Connell Street a Jamesona.  Z letiště v Dublinu se dostanete do centra městským autobusem za necelé 2 eura. Do centra jezdí autobus č. 16. Průvodce

Gigglekid / Pixabay pod licencí CC

Bristol 

Bristol leží u mořského zálivu Mouth of the Severn  a jeho dominantou je most Clifton Suspension Bridge. Dále v Bristolu naleznete různá muzea a zoologickou zahradu. Z letiště se dostanete do centra Expressem za 7 GBP. INFO

By: @sage_solar

By: @sage_solar pod licencí CC

Londýn

V Londýně navštivte Big Ben, Buckingham palace, Piccadilly Circus, Tower Bridge, Hyde park a Trafalgar square a mnoho dalšího. Z letiště Luton se dostanete levně do centra se společností Easybus, která nabízí jednosměrné jízdenky už od 1 GBP.

Unsplash / Pixabay pod licencí CC

Ubytování

V Dublinu se ubytování pohybuje od 1200 Kč pro dvě osoby na noc, v Londýně seženete ubytování za 1800 Kč a v Bristolu pořídíte ubytování pro dva na jednu noc za 1300 Kč. Využijte Smart nabídky či Genius programu na booking.com .Také můžete využít nabídkyAIRBNB se slevou 630 Kč.