Pokud chcete prozkoumat Evropu křížem krážem, můžete se proletět a poznat tak nejlepší města v Evropě za super cenu. Zpáteční letenky z Prahy a zpět do Prahy přes Brusel, Milán, Barcelonu, Porto, Lisabon, Londýn, Dublin a Řím pořídíte za 5 498 Kč.  Během 14 dní v listopadu poznáte 8 evropských metropolí.

Příkladový termín: 31.10. – 14.11.2016mapsletenky

První zastávka – Brusel

V Bruselu strávíte jeden celý den. Brusel nemá zrovna nekonečně mnoho památek, ale svoje kouzlo rozhodně má. Nezapomeňte  navštívit ikonu Bruselu Atomium a slavnou budovu Grand Palace na bruselském náměstí, instituce evropské unie či sochu čůrajícího chlapečka. V  Bruselu pořídíte ubytování pro dva na jednu noc za 1200 Kč na booking.com a ušetříte! nebo využijte AIRBNB se slevou 530 Kč na první ubytování.

76640 / Pixabay

76640 / Pixabay

Druhá zastávka – Milán

V Miláně, nebo spíš v Brgamu strávíte přesně dva dny. Je na Vás jestli vyrazíte do centra Milána, nebo zůstanete v Bergamu. Obě města mají své kouzlo 🙂 Milán je druhé největší italské město, slavné jako město obchodu a módy a fotbalových klubů AC a Inter Milán. Také se můžete vydat k nedalekému jezeru Lago di Como či Lago di Garda a spojit tak návštěvu Milána s příjemnou dovolenou v oblasti nádherných jezer.

IgorSaveliev / Pixabay

IgorSaveliev / Pixabay

Barcelona – třetí zastávka

Španělské město Barcelona nebo – li hlavní město Katalánska láká na spoustu památek. Rozhodně byste si něměli nechat ujít symbol Barcelony Sagradu Familii, Dům Batlló, barcelonský přístav, zpívající fontány, dechberoucí La Ramblu, park Güell a příznivci fotbalu můžou zajít na Camp Nou. V Barceloně budete mít čas cca 2 dny.

JoaquinAranoa / Pixabay

JoaquinAranoa / Pixabay

Porto – čtvrtá zastávka

Druhé největší město Portugalska, které je známé svým vývozním artiklem-portským vínem. Porto je okouzlující především svou atmosférou. Porto bylo zapsáno na seznam Unesco. Projděte se k mostu Ludvíka I, navštivte Katedrála Sé, Torre de Menagem(pozůstalost hradu ze 14. století), náměstí Praça do Liberdade a mnoho dalšího. V Portu se nezapomeňte svézt starodávnou tramvají, která jezdí z centra až k pláži. V Portu strávíte necelé 2 dny, přesně 1 den a 20 hodin.

Lisabon – zastávka pátá

Hlavní město Portugalska ukrývá spoustu památek. Mezi hlavní památku lze označit  Castelo de Sao Jorge nebo- li Lisabonský hrad. Dále prozkoumejte náměstí Praça do Comércio, Belémskou věž, známý most Ponte 25 de Abril či exkurzi do obřího akvária (Lisboa Oceanarium). V Lisabonu strávíte celé 2 dny.

Londýn – zastávka šestá

V Londýně nezapomeňte navštívit Big Ben, Buckingham palace, Piccadilly Circus, Tower Bridge, Hyde park a Trafalgar square. Z letiště v Londýně se dostanete levně do centra se společnostíEasybus, která nabízí jednosměrné jízdenky už od 1 GBP. V Londýně strávíte jeden celý den.

V Londýně seženete ubytování za 1800 Kč na booking.com .Také můžete využít nabídky AIRBNB se slevou 530 Kč.

Unsplash / Pixabay

Unsplash / Pixabay

Dublin – zastávka sedmá

Dublin je hlavní město Irska, kde strávíte necelé 2 dny. V Dublinu jednoznačně navštivte Temple Bar, Trinity College, Dublin Castle, katedrálu Sv. Patrika, Jamesona a doslova nasávejte skvělou atmosféru úžasného města.  Z letiště v Dublinu se dostanete do centa městským autobusem za necelé 2 eura. Do centra jezdí autobus č. 16. INFO

V Dublinu se ubytování pohybuje od 1200 Kč pro dvě osoby na noc na booking.com .Také můžete využít nabídkyAIRBNB se slevou 530 Kč.

Gigglekid / Pixabay

Gigglekid / Pixabay

Poslední zastávka – Řím

Pokud budete mít ještě sílu a dost energie, nezapomeňte navštívit Koloseum, Fontánu di Trevi, Španělské schody, nádhernýAndělský hrad, slavné Forum Romanum či Pantheon. Taktéž navštivte Vatikán a katedrálu SV. Petra.  Na Řím budete mít 1 celý den.  Ubytování v Římě stojí kolem 900 Kč/ 2 os./noc na booking.com . Také můžete využít nabídky AIRBNB seslevou 530 Kč.

Tento článek je spíše pro blázny a pro inspiraci na další léto 🙂 Sami jsme zvládli 4 města v Evropě za týden, včetně spaní na letištích a měli jsme toho plné zuby 😀

Pokud byste ale chtěli jinou kombinaci měst či dní. Stačí nám napsat do komentářů 🙂