Tip na netradiční výlet po Evropě v létě. Vezmi kámoše a procestujte společně 4 města v Evropě (Basilej, Pisa, Valencie, Milán) a zastavte se na Ibize. Všechny letenky z Prahy a zpět Vás budou stát 4 265 Kč.

Nejdříve se z Prahy vydáte do Basileje, poté navštívíte šikmou věž v Pise, přeletíte do španělské Valencie, zastavíte se na ostrově Ibiza a poslední zastávkou na tripu bude Milán.

Příkladový termín: 6.7. – 21.7. 2018  cestovní období: červen – září

VÍCE TERMÍNŮ

Trip si můžete naplánovat podle svých představ. Přejděte na vyhledávač Flightics, který Vám najde nejlevnější možnou kombinaci letenek přes Vaše oblíbená města a  zároveň si nastavte kolik dní chcete v každé zastávce zůstat ?

Basilej 

Švýcarské město se nachází na hranicích s Francií a Německem. Opomenout byste neměli bránu Spalentor z 14. století, která původně sloužila jako opevnění. Místní radnici a katedrálu Münster. Navštívit můžete také spoustu muzeí a galerií.

hpgruesen / Pixabay

Pisa

Zastávka v toskánském městečku Pisa bude příležitostí vidět jednu z nejvýznamnějších památek Itálie –  Šikmou věž nebo-li Torre pendente, která stojí na Náměstí zázraků (Piazza dei Miracoli), společně s dómem a kruhovým baptisteriem (křestní kaplí). Šikmá věž je vysoká 56 metrů, na její vrchol vede 294 schodů a je postavena z bílého mramoru. Výstavba začala v roce 1173 a trvala téměř 200 let.

Valencie

Valencie je 3. největší město ve Španělsku, které leží na Costa del Azahar ( Pobřeží pomerančového květu). Valencie má množství lákadel. Nejdříve si zajděte do historického centra, poté do Mercat Central – tržnice a poté se vydejte do architektonického střediska současné architektury – Města umění a věd od S. Calatravy.

Salao / Pixabay

 Ibiza

Ibiza je jedním z Baleárských ostrovů, která je hojně navštěvována turisty. Je proslulá především diskotékami a bary, na druhou stranu tu stále najdeme přírodní krásy – zátoky, krápíkové jestkyně a přírodní parky – jako je park Ses Salines. Vyšplhat můžete také na nejvyšší horou ostrova  Sa Talaiassa, případně si zajít na zdejší památky, z nichž některé jsou na seznamu světového kulturního dědictví Unesco.

sublemo / Pixabay

Milán

Navštivte druhé největší italské město – Milán, slavné jako město obchodu a módy a fotbalových klubů AC a Inter Milán. Cesta do 50 km zváleného Milána vás vyjde na 5 euro za jednosměrnou jízdenku s TerraVision.

delgrangeeric5 / Pixabay

Ubytování 

Basileji se ubytujete od 1 600 Kč, v Pise seženete ubytování od 800 Kč, ve Valencii se ubytování pohybuje od 750 Kč pro dvě osoby na noc, na Ibize od 1 200 Kč na noc a v Miláně kolem 1 200 Kč.Ubytování hledejte na booking.com nebo můžete využít služby AIRBNB a ušetřit na prvním ubytování 725 Kč!