Zaleťte si na víkend do Amsterdamu! Zpáteční letenky z Prahy do Amsterdamu pořídíte za 1 668 Kč. Projděte si uličky lásky, coffee shopy a mnoho dalšího. Využijte šanci a poznejte Amsterdam na vlastní kůži!

Příkladový termín : 13. – 15.11. 2015 (Pá-Ne)   Rezervaceamstr

Co vidět během víkendu v Amsterdamu 

Dam– Náměstí Dam je centrem Amsterdamu a Redlight district- Uličky lásky

Waterlooplein – nejvýznamnější amsterdamský květinový trh je jediný plovoucí trh v Evropě, je zde k dostání všechno, počínaje tulipánovými cibulemi, přes sušené palmové listy a mohutné kytice květin.

Plavba po kanálech– Pro tyto účely je vhodné využít Canal Bus, který jezdí po třech okružních trasách.Tyto trasy se protínají u mola naproti nádraží Centraal Station. Canal Bus zastavuje na jedenácti zastávkách. Všechny se nachází v blízkosti zajímavých historických památek, které stojí za zhlédnutí.Po trasách můžete různě přestupovat. Kupujete si totiž denní lístek. Cena: 6-9 eur

Anne Frank house– amsterdamské muzeum. Je věnované židovské dívce, která žila v období druhé světové války. Vstup: 7,5 eur

Vondelpark-nejpopulárnější park v Nizozemsku, do kterého se ročně podívá přibližně 10 milionů návštěvníků. V jeho blízkosti se nachází Rijksmuseum-vlastní nejrozsáhlejší sbírku uměleckých děl v Nizozemí. K vidění je tu Rembrandtova „Noční hlídka“ vstup: 9 eur

Náměstí Leidseplein– jedno z center nočního života v Amsterdamu. Přiléhají k němu restaurace, bary, coffeeshopy, divadla a kina.

Albert Cuyp markt-V ulici Albert Cuyp Straat se každý den kromě neděle koná trh.Naleznete na něm vše od květin, sýrů a ryb až po oděvy, boty a stánky s rychlým občerstvením.

Ubytování 

Ubytování v centru Amsterdamu vychází na 1 noc pro dvě osoby cca 1 600 Kč. Využít můžete Smart nabídky či Genius programu na booking.com nebo můžete využít nabídky AIRBNB se slevou 725 Kč.

Průvodce