St Patrick's Cathedral je největší katedrálou v Irsku. Katedrála svatého Patrika byla postavena před více než 800 lety. Je to místo posledního odpočinku jednoho z nejslavnějších irských mužů, Jonathana Swifta, autora Gulliverových cest.
Temple Bar je jednou z nejznámějších hospod v Dublinu. Je známý svou polohou, ale také proto, že nabízí více než 450 různých druhů vzácných whisky (největší sbírka Irska). Tuto červenou budovu nemůžete minout, vypadá typicky irsky a každý pátek a sobotu zde hraje živá irská hudba.
Nejvýznamnější irská univerzita byla založena v roce 1592. Nachází se v centru Dublinu a její ohromující kampus stojí za návštěvu. Trinity College je také uznávána jako špičkové mezinárodní centrum pro výzkum v oblasti nanotechnologií, imunologie a inženýrství.
Dublinský hrad, byl postaven na počátku třináctého století na místě vikingské osady. Po staletí sloužil jako sídlo anglické a později britské správy v Irsku. V roce 1922, po nezávislosti Irska, byl Dublinský hrad předán irské vládě. Nyní je hlavním vládním komplexem a klíčovou turistickou atrakcí.
Jameson Distillery Bow St. je původní místo, kde byla destilována irská whisky Jameson až do roku 1971. Palírna byla založen v roce 1780 Johnem Jamesonem. Vydejte se na prohlídku palírny a ochutnejte pravou irskou whisky.
Ha'penny Bridge je jeden z oficiálních symbolů Dublinu. Původně byl pojmenován jako Liffey Bridge, protože se ale až do roku 1919 na mostu platil poplatek půl penny za přechod, zlidověl název Ha'penny Bridge. Most spojuje čtvrt Temple Bar s protilehlým břehem řeky.
V pivovaru St. James' Gate se začal vyrábět Guinness v roce 1759. Prohlídka po pivovaru Vám přiblíží historii, výrobu černého piva s nasládlou pěnou a na konci prohlídky si můžete vychutnat Guinesse na střeše pivovaru s výhledem na Dublin.
Jedná se o nejstarší irskou univerzitu, která je součástí nejprestižnější školy v Irsku. Návštěvníky nejvíce láká Stará knihovna (Old Library) a Book of Kells. Ve staré knihovně se nachází 200 tisíc historických knih a nejstarší harfa v Irsku. V klenotnici si lze prohlédnout slavnou Book of Kells - latinský překlad Nového zákona, který ručně sepsali a ilustrovali mniši v průběhu 9. století.
Městský park se nachází v srdci Dublinu a rozkládá na ploše přibližně 22 akrů. Poblíž najdeme některé z nejznámějších dublinských ulic, včetně Grafton Street a Merrion Street. Park je pojmenován podle St. Stephen's Green, kostelu, který se na místě nacházel až do jeho zbourání v roce 1660. Park byl otevřen pro veřejnost v roce 1880 a od té doby je oblíbeným cílem jak místních obyvatel, tak turistů. St. Stephen's Green Park je krásný a klidný prostor s jezerem, četnými pěšími stezkami a mnoha stromy a keři. Park je domovem široké škály rostlinného a živočišného života, včetně několika druhů ptáků a kachen.
Kilmainham Gaol je věznice, která byla postavena v roce 1796 a sloužila jako vězení pro politické vězně až do svého uzavření v roce 1924. Věznice hrála důležitou roli v irské historii, neboť zde byli vězněni a popraveni mnozí irští vůdci během bojů za nezávislost. Dnes je Kilmainham Gaol populární turistickou atrakcí a muzeem. Návštěvníci si mohou prohlédnout vězeňské cely, mučící zařízení a dozvědět se o historii Irského povstání z roku 1916.
Phoenix Park v Dublinu je největší městský park v Evropě s rozlohou 707 hektarů. Tento park má dlouhou historii a byl původně loveckým revírem. Dnes je zde možné vidět stádo divokých jelenů, kteří zde žijí již od 17. století. Park nabízí mnoho atrakcí, jako například návštěvu zoo, Ashtown Castle, nebo procházky krásnou přírodou. Irská vláda se snaží získat pro park status světového dědictví UNESCO.
Malé muzeum Dublinu je muzeum místní historie nacházející se na St. Stephens Green v Dublinu, Irsku. Muzeum se nachází v georgiánském domě vlastněném městem Dublin. Expozice muzea se skládá z artefaktů pocházejících z Dublinu datujících se mezi lety 1900 až 2000. Většina předmětů byla darována muzeu místními obyvateli a ukazuje život v Dublinu během 20. století. Muzeum pořádá i prohlídky a speciální programy pro děti.
Dublinská zoo, nacházející se v Phoenix Parku, je největší zoo v Irsku a jednou z nejstarších na světě. Zoo se neustále modernizuje a přizpůsobuje tak, aby zvířata měla co nejlepší podmínky. V poslední době byla 28 hektarová zoo přeměněna na nádherné zahrady s jezírky a oblastmi, které připomínají přirozené prostředí zvířat. Zoo je domovem více než 400 zvířat, z nichž mnoho je vzácných nebo ohrožených. Zoo se také věnuje ochraně, vzdělávání a chovným programům, aby zajistila, že zvířata budou existovat i pro další generace.
Knihovna Chestera Beattyho v Dublinu je muzeum a knihovna založená v roce 1950, která uchovává sbírky těžařského magnáta Sira Alfreda Chestera Beattyho. Toto světově proslulé muzeum obsahuje více než 20 000 rukopisů, vzácných knih, miniatur, keramických tabulek, kostýmů a dalších uměleckých, historických a estetických předmětů. Návštěvníci mohou navštívit dvě galerie, "Svaté tradice" a "Umění knih", které ukazují rukopisy, miniatury, tisky, kresby, vzácné knihy a některé dekorativní umění z perských, islámských, východoasijských a západních sbírek. Vstup do knihovny je zdarma, ale je navrženo darovat € 5.
Dublinia je historické muzeum a turistická atrakce v Dublinu, která se zaměřuje na vikingskou a středověkou historii města. Nachází se v části katedrály Christ Church, známé jako Synod hall. Herci zde hrají role Vikingů a středověkých Dubliňanů (v plném kostýmu) a podporují návštěvníky, aby se zapojili. Výstava byla otevřena v roce 1993 a byla přestavěna v roce 2010 za 2 miliony eur. Muzeum přitahuje více než 125 000 návštěvníků ročně.
Iveagh Gardens v Dublinu jsou téměř zcela obklopeny budovami, což je činí méně viditelnými a trochu obtížnými k nalezení, na rozdíl od jiných zelených ploch v Dublinu. Tento skrytý klenot obsahuje rustikální jeskyni, kaskádu, fontánu, bludiště a rosarium. Vstup do zahrady je z Clonmel Street, vedle National Concert Hall.
Národní muzeum archeologie v Dublinu, založené v roce 1877, je nejvýznamnějším muzeem v zemi. Naleznete zde více než 2 miliony artefaktů, které pokrývají období od doby kamenné až po pozdní středověk. Mezi nejvýznamnější exponáty patří slavný Ardaghský kalich a Tara brož z 8. a 12. století, stejně jako mnoho mumií z doby železné, zachovaných v rašelinových bažinách. Expozice Or-Ireland's Gold představuje nádherné šperky a dekorativní předměty z bronzu a železa, vytvořené keltskými řemeslníky.
Národní galerie v Irsku je domovem národní sbírky irského a evropského umění. Nachází se v centru Dublinu s vstupem na Merrion Square vedle Leinster House na Clare Street. Byla založena v roce 1854 a otevřela své dveře deset let poté. Galerie má rozsáhlou sbírku irských obrazů a je také významná pro své italské barokní a holandské mistrovské malby. Vstup do Národní galerie v Irsku je zdarma.
Christ Church Cathedral je katedrála anglikánské církve v Dublinu, Irsko. Katedrála byla založena v 11. století a je jednou z nejstarších staveb v Dublinu. Je to také jedna z nejvýznamnějších historických památek v Irsku. Christ Church Cathedral byla postavena na místě původního křesťanského kostela, který zde byl postaven již v roce 1038. Katedrála se nachází v historické části Dublinu a má bohatou historii, včetně slavných návštěv a korunovací irských králů.
Národní muzeum Leprikónů v Dublinu je prvním muzeem svého druhu na světě. Muzeum se nachází na ulici Jervis a je věnováno irskému folklóru a mytologii, které jsou představovány prostřednictvím ústní tradice vyprávění příběhů. Muzeum je určeno především pro děti, ale i dospělí si zde mohou užít optické iluze, příběhy a informace o leprikónech.
EPIC The Irish Emigration Museum je moderní interaktivní muzeum v Dublinu, Irsko, které se zaměřuje na historii irské emigrace a vliv, který irští emigranti měli na celém světě. Muzeum se nachází v historické budově Custom House Quay v centru Dublinu a nabízí více než 20 interaktivních výstav, které umožňují návštěvníkům objevit příběhy irských emigrantů a jejich vliv na světovou historii
Národní botanická zahrada v Dublinu je oázou zeleně a barev jen 3 km od centra města. Její rozloha zahrnuje přírodní a formální zahrady, arboretum, viktoriánskou zahradu a palmový skleník. Zahrada byla založena již v roce 1800 a dnes slouží k vzdělávání, rekreaci a odpočinku. Zdejší sbírka obsahuje téměř tři čtvrtě milionu rostlinných vzorků z různých koutů světa. Vstup do zahrady je zdarma.
Socha Molly Malone, přezdívaná "Tart with the Cart" byla odhalena v roce 1988 na Grafton Street a stala se symbolem města. Píseň "Molly Malone" se stala neoficiální hymnou Dublina a připomíná příběh manželky rybáře prodávající ryby a mořské plody v ulicích Dublinu. V roce 2014 byla socha přemístěna na Suffolk Street, aby uvolnila místo pro výstavbu tramvajové trati.
Zahrada památníku Garden of Remembrance v Dublinu je věnována památce těm, kteří položili své životy ve jménu irské svobody. Nachází se na severním konci O'Connell Street. Zahrada byla otevřena v roce 1966 u příležitosti padesátého výročí Velikonočního povstání.
Merrion Square v Dublinu je nejprestižnějšímnáměstím v georgiánském stylu. Jeho udržované trávníky a květinové záhony jsou obklopeny nádhernými georgiánskými domy s pestrými dveřmi. Na čtvrté straně je náměstí ohraničeno Národní galerií a Leinster House. V rohu náměstí je barevná socha Oscara Wildea. Všechny původní domy z 18. století na Merrion Square se dochovaly dodnes.
Památník Hladomoru v Dublinu připomíná jedno z nejtemnějších období irské historie. Bronzové sochy životní velikosti od Rowana Gillespieho zachycují vyčerpané obyvatelstvo, které se stalo obětí Velkého hladomoru v 19. století. Památník stojí na Customs House Quays a je tichou připomínkou více než milionu obětí této tragické události.
Casino at Marino je malý letní dům na severu Dublinu. Tento 18. století neo-klasicistní dům je jedním z nejkrásnějších v Evropě. Navrhl jej skotský architekt William Chambers pro Jamese Caulfeilda, 1. hraběte z Charlemontu. Interiér domu skrývá 16 nádherně zdobených místností včetně knihovny, salónu a kuchyně. Návštěvníci si mohou prohlédnout Casino pouze s průvodcem.
Irish Whiskey Museum v Dublinu je prvním muzeem irské whisky na světě. Interaktivní výstavy vás provedou historií whisky a na konci si můžete vychutnat ochutnávku té nejlepší. Dozvíte se také, proč Irsko nazývá whisky "uisce beatha" (voda života). Prohlídky se konají každou půlhodinu od 10:30 do 17:30 a umožňují vám ochutnat alespoň tři různé druhy whisky.
The National Wax Museum Plus je muzeum vosku v centru Dublinu. Toto muzeum nabízí návštěvníkům možnost prozkoumat nejen historické postavy, ale také mnoho slavných osobností, jako jsou hollywoodské celebrity, sportovci, hudebníci, politici, superhrdinové a další. Muzeum má více než 100 voskových figurín, včetně figurín irských hrdinů, jako je James Joyce a Oscar Wilde.
Grafton Street je jedna z nejslavnějších a nejrušnějších ulic v centru Dublinu, což ji činí atraktivním místem pro návštěvu. Tato ulice, která se táhne od tradičního obchodního centra Stephen's Green na jihu až k náměstí College Green na severu, je známá pro své obchody, restaurace, pouliční umělce a živou atmosféru. Hudebníci, zpěváci a další pouliční umělci často vytvářejí příjemnou atmosféru pro pěší návštěvníky. Tato ulice je obzvláště populární během vánočních nákupů, kdy je krásně zdobená a zahrnuje vánoční trhy.